За задумом, будівля Музею має розташуватися на вершині пагорба на Алеї Героїв Небесної Сотні.

Про це повідомила адміністрація Національного Музею Революції Гідності.

Вартість розробки проєкту – 54 мільйони 994 гривні. Адміністрація Музею запрошує професійні архітектурні команди взяти участь у змаганні за право спроєктувати новітній Музей у центрі Києва. Тендер розміщено на платформі публічних закупівель Prozorro.

Зазначили, що в Музею наразі є концепція проєкту “Штурм пагорба“, отриманий за результатом Міжнародного відкритого архітектурного конкурсу, проведеного за дорученням уряду у 2018 році. Автори проєкту – німецькі архітектори Ян Кляйгус і Йоганнес Кресснер із берлінської компанії “Кляйгус + Кляйгус”.

За задумом архітекторів, будівля Музею на вершині пагорба на алеї Героїв Небесної Сотні символізуватиме вирішальний момент штурму цієї висоти 20 лютого 2014 року і стане сучасним багатофункціональним простором, де розгорнеться історія про боротьбу українців за свободу з вектором у майбутнє”,- зазначають в адміністрації Музею.

Архітектори врахували момент, що в центральному залі можна буде експонувати сумнозвісну “йолку”. Саме встановленням новорічної ялинки 30 листопада 2013 року влада пояснювала кривавий розгін Євромайдан. На сьогодні історичний експонат збережено.

Нагадаємо, нещодавно у Музеї Революції Гідності обрали директора.

Фото: maidanmuseum