Донорська кров дуже потрібна для лікування хворих на коронавірус та онкохворих.

Через суворий карантин у Київському міському центр крові не вистачає донорів. Про це йшлося в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Як зазначила старша медсестра Київського міського центру крові Аліна Федоренко, х початку карантинних обмежень донорів дійсно стало менше.

“Тому що люди трошки вагаються, переживають і бояться. Донорів стало менше в нашому підрозділі. В день приблизно 17-20 донорів, а це невелика цифра. В центрі на Берлінського трошки більше донорів”, – зауважила старша медична сестра.

У центрі крові зараз приймають будь-яку групу крові, адже одна донація рятує 2 житті. Однак найбільше не вистачає добровольців з негативним резусом.

Як повідомив один з донорів, який прийшов до центру, він здає кров раз на півроку.

“Якщо ,наприклад, мої друзі, або знайомі потребують крові, то я іду і здаю. У мене є відповідний документ, в якому я дивлюся, коли я здав кров востаннє. І по нормам можна здавати через 3 місяці наступного разу. Здаю, бо я віруючий і знаю, що якщо я можу чимось бути корисним людям, то я повинен це зробити”, – розповів Ярослав.

У центрі крові зазначили, що донорська кров потрібна хворим на Covid-19, онкохворим, пацієнтам з травмами, переломами та навіть вагітним. І закликали приходити до центрів на вул. Берлінського, 12, вул. Миколи Пимоненка, 8 та до Охмадиту і ставати донорами.

Фото: скріншот