Контролювати виконання заходів буде Департамент муніципальної безпеки.

Міська влада Києва оприлюднила текст протоколу щодо посилення карантинних обмежень, що будуть впроваджені з 5 квітня через високі темпи розповсюдження коронавірусу. Як наголошує сайт КМДА, документ було ухвалено сьогодні на засіданні постійної комісії ТЕБ та НС за голосування міського голови Віталія Кличка.

В документі вказано, що під час ухвалення рішення про посилений карантин враховували триваюче збільшення кількості випадків захворювання на COVID-19 у Києві (в тому числі з потребою госпіталізації), а також те, що попереднє посилення обмежень не принесло очікуваних результатів.

«… керівниками закладів, установ, організацій, незалежно від форм власності, суб’єктами господарювання, у тому числі перевізниками, не організовані на належному рівні протиепідемічні заходи, крім того, відсутній контроль за їх дотриманням» — йдеться у повідомленні.

В тексті протоколу йдеться про наступне:

1. Учасники засідання доручили департаментам освіти і науки, молоді і спорту, соціальної політики та культури КМДА, а також районним адміністраціям з 05.04.2021 по 16.04.2021:

1.1. організувати освітній процес у закладах загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої та вищої освіти усіх типів та форм власності у дистанційному режимі;

1.2. призупинити освітній процес у закладах дошкільної, позашкільної освіти усіх типів та форм власності;

1.3. призупинити надання соціальних послуг у соціально-реабілітаційних центрах.

2. Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, комунальному підприємству «Київпастранс», комунальному підприємству «Комунальна служба перевезень», керівникам приватних компаній, які обслуговують міські маршрути, забезпечити:

2.1. переведення роботи громадського транспорту у режим спеціальних перевезень;

2.2. перевезення осіб, які мають відповідні спеціальні перепустки, посвідчення особи та засоби індивідуального захисту;

2.3. перевезення співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України при наявності службових посвідчень та засобів індивідуального захисту;

2.4. перевезення призовників за наявності повістки, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту.

3. Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, комунальному підприємству «Комунальна служба перевезень», керівникам приватних компаній, які розміщені на території міста Києва та надають послуги із приміського перевезення населення, забезпечити:

3.1. перевезення осіб, які мають відповідні спеціальні перепустки, посвідчення особи та засоби індивідуального захисту;

3.2. перевезення співробітників Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Національної поліції України при наявності службових посвідчень та засобів індивідуального захисту;

3.3. перевезення призовників за наявності повістки, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту.

4. Департаменту транспортної інфраструктури КМДА розробити порядок та забезпечити видачу, за участю відповідних структурних підрозділів КМДА та районних державних адміністрацій, спеціальних перепусток; термін — до 15:00 01.04.2021.

5. Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА рекомендувати керівникам закладів торгівлі щодо пріоритетного обслуговування з 10-00 год. до 12-00 год. людей похилого віку.

6. Департаменту охорони здоров’я КМДА, керівникам державних та комунальних закладів охорони здоров’я, Національній академії медичних наук України, керівникам інших закладів охорони здоров’я, що розміщені на території міста Києва:

6.1. забороняється проведення державними та комунальними закладами охорони здоров’я планових заходів з госпіталізації, крім: надання медичної допомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів;

надання медичної допомоги вагітним, роділлям, породіллям, новонародженим;

надання медичної допомоги у спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними та пульмонологічними захворюваннями;

надання паліативної медичної допомоги у стаціонарних умовах;

проведення інших невідкладних і термінових заходів з госпіталізації, якщо внаслідок їх перенесення (відтермінування) існує значний ризик для життя або здоров’я людей.

6.2. забороняється проведення планових заходів з госпіталізації закладами охорони здоров’я національного рівня, крім надання планової третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за життєвими показами, за умови дотримання відповідних санітарних та протиепідемічних заходів.

7. Районним в місті Києві державним адміністраціям, Головному управлінню Держпродспоживслужби в Києві, Головному управлінню Національної поліції, Управлінню патрульної поліції, Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, комунальному підприємству «Муніципальна охорона», Північному міжрегіональному управлінню «Укртрансбезпеки» забезпечити контроль за дотримання обмежувальних заходів на території міста Києва.

8. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.06.2015 № 409 «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій» та Положення про Постійну комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердженого розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від
03.05.2017 № 519 (із змінами), рішення Постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), прийняті у межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території м. Києва.

9. Контроль за виконанням протокольних доручень покласти на Департамент муніципальної безпеки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Фото: Фейсбук