"Постковідний синдром" може виникнути у будь-якої людини, незалежно від перебігу хвороби.

Про це повідомили у Міністерстві охорони здоров’я.

За даними МОЗ, і хоча більшість хворіє в досить легкій формі, але навіть у таких хворих може спостерігатись так званий “постковідний синдром” або “тривалий ковід” (long COVID-19).Постковід – ознаки та симптоми, які виникають після перенесеної коронавірусної хвороби, які неможливо пояснити жодним діагнозом. Такий стан може тривати від 5 до 12 тижнів або навіть довше. Британські дослідження зауважили, що у кожної п’ятої людини із позитивним тестом постковідний синдром може тривати протягом 5 тижнів, у кожної десятої – протягом 12 тижнів.

У МОЗ зазначили, що постковідний синдром характеризується:
  • Тривалим відновленням після інфікування COVID-19.
  • Різними клінічними проявами: слабкість, знесилення, тривалий кашель, задишка, втрата смаку та нюху, порушення сну та свідомості, тривожність, депресія, головний біль, суглобовий синдром, випадіння волосся, розлади ендокринної системи тощо. Наразі не існує вичерпного переліку симптомів та станів, характерних для постковідного синдрому. Їх спектр широкий і постійно оновлюється та доповнюється.
Для відновлення після хвороби інструкції чи рецепта наразі немає.

Але у міністерстві радять, дотримуватися режиму сну та збалансованого харчування, робити помірну фізичну активність, вправи для тренування мозку та когнітивних здібностей, і не забувати про прогулянки на свіжому повітрі.

Крім того, варто звертати увагу на лікування проявів хронічних хвороб, якщо такі мають місце. Варто консультуватись із сімейним лікарем щодо свого стану.

У МОЗ нагадали, що зменшити ризики потрапити у лікарню та втратити здоров’я, чи навіть життя, внаслідок COVID-19 допоможе лише вакцинація.

Фото: pixabay