Глава МОЗ заявив, що прибуття вакцин в Україну очікується 16-17 лютого, а вакцинація стартує одразу після отримання сироваток.

Поставка вакцин від коронавірусу в Україну затримається на добу-дві. Так, прибуття першої партії сироваток до Києва очікується 16-17 лютого, повідомив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов в ефірі програми “Подробиці тижня” на телеканалі “Інтер”.

Я говорив, що з 15 лютого розпочнеться вакцинація. Це дата, яку я особисто називав, виходячи з поставки вакцин. Джерела поставки вакцин – це COVAX – Pfizer, і Astra Zeneka, згідно контраку. Вакцина трошки затримується. Десь 16-17 лютого ми очікуємо вакцину в Україні“, – сказав Степанов.

Він додав, що зараз триває процес відвантаження вакцини для України. Тим часом вже підготовлено 572 мобільних бригади медиків, з них 347 бригад вже повністю підготовлені. Раніше озвучувалася інформація, що за планом вакцинація має розпочатися наступного дня після отримання сироваток.

Україна готова повністю до вакцинації. Крім того, з вакциною Astra Zeneka взагалі не існує проблем, там температурний ланцюг +2 +8. Але в будь-якому випадку, ми починаємо робити мобільними бригадами, які сформовані“, – наголосив міністр.

За його словами, згідно із укладеним контрактом, кількість вакцин, які отримає Україна – майже 2 мільйони доз Sinovac, і ще 12 мільйонів, з яких – 2 млн Astra Zeneka, 10 млн компанії Novavax.

І ще на 3 млн ми очікуємо дозволу від компанії, на відвантаження до України“, – повідомив Степанов, додавши, що 1 мільйон доз сироватки від коронавірусу Україна отримає в лютому, та 1 мільйон – в березні.

Степанов запевнив, що всі вакцини які буде отримувати Україна – будуть виключно зареєстровані.

Ніхто не поставить свій підпис під вакциною, якщо вона небезпечна. Всі вакцини, які будуть в Україні, будуть безпечні“, – каже міністр.

У ранковому брифінгу 16 лютого Максим Степанов зазначив, що до першого етапу вакцинації від COVID-19 в Україні вже сформували списки із прізвищами людей, яких мають щепити насамперед.

Звісно, що першими мають вакцинувати медиків, які працюють із коронавірусними пацієнтами.

“Ми очікуємо поставку вакцин в Україні – як тільки вона прийде – ми відразу почнемо вакцинацію”, – зазначив Степанов.

Додамо, що вакцинація в Україні буде проходити в 4 етапи. На першому етапі вакцинацію проводитимуть винятково мобільні бригади. До однієї бригади має входити лікар, двоє медсестер, водій та реєстратор. Останній фіксуватиме, кого вакцинували, і закріплюватиме за кожною людиною другу дозу.

Kyiv Media

Нагадаємо, раніше прибуття вакцин до Києва очікувалося 15 лютого. Планується, що сироватки зберігатимуться у Києві, а розвозити їх по регіонах будуть спеціальні мобільні бригади, аби дотриматися так званого холодового ланцюга.

Фото: europeanpharmaceuticalreview