На формі зображена контурна мапа України з Кримом та надруковане гасло "Слава Україні!".

Фото та відео з презентації нової форми збірної України з футболу оприлюднив на своїй Facebook-сторінці президент Федерації футболу України Андрій Павелко.

 

У цій формі національна збірна України виступатиме на Євро-2020. Андрій Павелко висловив упевненість, що нова форма додасть сили українським футболістам.

Головним її атрибутом стане оберіг і символ, дорогий серцю кожного українця. Це найцінніший для всіх нас обрис нашої країни. Єдиної і неподільної батьківщини з Кримом, Донецьком, Луганськом, Києвом, моїм рідним Дніпром, Львовом, Одесою і усіма містами і селами, де головною мелодією з дитинства є мелодія національного гімну. Де на «Слава Україні!» відповідають гаслом «Героям слава!» і яке тепер також буде на формі та надихатиме наших футболістів на нові перемоги“, – зазначив Павелко.

Нова форма вже обурила росіян. Керівниця російського МЗС Марія Захарова відреагувала на цю новину велетенською публікаєю у Facebook, де вона здивувалась, що “українська футбольна збірна “на своїй формі приєднала територію України до “російського” Криму“. Також вона назвала гасло “Слава Україні” “націоналістичною кричалкою” та згала у дописі про футбольну форму воїнів УПА та Степана Бандеру.

Вона та ще низка російських політиків заявили, що будуть звертатися до УЄФА з вимогою заборонити нову форму українських футболістів. Зокрема, почесний президент Російського футбольного союзу В’ячеслав Колосков заявив: “Переконаний, що УЄФА заборонить нову форму збірної України”.

В Україні низка політиків, громадських діячів та істориків позитивно поставилися до такої новини. Зокрема, засновник проекту “Історична правда” Вахтанг Кіпіані зауважив: “Росіян від “бандерівського” гасла ковбасить – це добре. Варто прочитати історію цих слів“.

Підтримку українській збірній висловило і Посольсво Сполучених Штатів Америки у Києві:Нам подобається нова форма. Слава Україні! #КримЦеУкраїна“, – зазначено у соцмережах дипвідомтсва.

З історії української футбольної збірної можна пригадати, що на свій перший матч у 1992-му році команда просто придбала комплект форми за кордоном. Натрапили на жовто-сині кольори і не вагалися. В середині 90-х виступали у різнобарвних футболках. Пізніше кольорів національного прапора, тобто жовто-синьої гами, дотримувалися більш суворо. Лише воротарі грали у зеленому.

На межі тисячоліть у знаковому матчі Росія-Україна у Москві з диво-голом Шевченка-Філімонова Україна грала у жовтій формі з синіми смужками. Хоч гостьовим завжди вважався синій варіант, а домашній – жовтим. Після приходу до керма Андрія Шевченка, а це сталося після невдалого виступу на Євро-2016, у збірній з’явився ще білий комплект форми. А після буремних подій на Майдані і подальшої окупації Криму і частини Донбасу на формі з’явилося вишите гасло “Слава Україні – Героям Слава!”.

Фото: Фейсбук