Служба безпеки України задокументувала підривну діяльність двох мешканців Києва, які у соціальних мережах розповсюджували ворожі пропагандистські матеріали про «неонацистські» загони та війська НАТО в Україні.

Про це повідомляє СБУ.

“Вказані дописи активно використовувалися “рупорами” Кремля для викривленого висвітлення подій в нашій державі та створення фейкових новин. Досудовим слідством встановлено, що зловмисники – 40-річний уродженець Одещини та 37-річний переселенець з Луганської області, які наразі мешкають у столиці”, – йдеться у повідомленні.
Уточнюється, що після початку повномасштабного вторгнення зловмисники публічно підтримали російську агресію. У своїх дописах вони дискредитували військовослужбовців ЗСУ та учасників Сил оборони, звинувачували Євроатлантичних партнерів по безпековому блоку у тиску на росію. Натомість виправдовували воєнні злочини окупантів та стверджували, що “спецоперація” скоро пошириться на сусідні європейські країни.
Також серед першоджерел, які інтернет-агітатори використовували для своїх публікацій, були проросійські канали в “Telegram” та “Вконтакте”. Це, зокрема, “Соловьев”, “Мария Захарова”, “Анатолий Шарий”, “Немеzида” та інші.
Співробітники Служби безпеки під час обшуку вилучили електронні ґаджети з доказами їх протиправної діяльності, а матеріали було передано на комплексну судову психолого-лінгвістичну експертизу.
У одного зі зловмисників оперативники виявили телефонну переписку з абонентами РФ, особи останніх наразі встановлюються.
“Також чоловік зберігав сувеніри та нагороди ФСБ РФ. Слідчі СБУ довели, що зловмисники вчинили злочини на шкоду інформаційній безпеці людини і громадянина, суспільства та держави. Фігурантам повідомлено про підозру за ч. 1,3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України”, – наголосили в СБУ.
Відомо, що наразі пропагандистські акаунти заблоковано. До суду скеровано клопотання щодо обрання затриманим міри запобіжних заходів.
Фото: відкриті джерела