Також відновлюватимуть і будинок на Богатирській, 20.

Київська міська влада готова починати відновлення пошкоджених будинків, на ці роботи є кошти у бюджеті, частину коштів виділив уряд. Відновлення багатоповерхівки на проспекті Лобановського планують завершити до середини осені — повідомив Микола Поворозник, перший заступник голови КМДА в ефірі “Еспресо”.

Буквально позавчора разом з мешканцями будинку на Лобановського були проведені роботи з профільним заступником, визначені обсяги відповідних робіт, які вже почалися. В місті є будинки, що потребують заміни скла або пошкоджені дахи, але є й одинадцять будинків, які найбільше постраждали та потребують конструктивних рішень, там вже проведені інструментальні експертизи. Що стосується, наприклад, будинку на Лобановського, то, на жаль, доведеться розібрати всі верхні поверхи, які нависають над діркою від влучання ракети. Ми спілкувалися з відповідними профільними інститутами та з фахівцями для того, щоб зберегти поверхи, але потрібно їх розбирати та відбудовувати наново“— пояснив Поворозник.

Він також повідомив, що нині біля будинку облаштовується будівельний майданчик, тому що все треба робити на висоті й у повітрі, відповідно, малими шматками будуть вирізати бетонні конструкції. У планах завершити ці роботи до середини осені, тобто до початку нового опалювального сезону.

“У столиці ми з правоохоронними органами почали фіксувати всі пошкодження будинків з наступного дня після першого обстрілу, тому на сьогодні ми готові приступити до відновлення, враховуючи те, що маємо кошти у міському бюджеті й частину коштів, яку виділив уряд. При тому кошти від уряду будуть використані на будинки, які мають легкі руйнування. А з резервного фонду міста будуть відбудовані ті одинадцять будинків, що зазнали значних руйнувань. Також є декілька програм, щоб фіксувати пошкодження житла, у тому числі й через “Дію” – зазначив Поворозник.

Крім того, Поворозник зауважив, що відновлювальні роботи пошкодженого столичного житла потребують величезних коштів, які потрібно буде шукати, тому  такі роботи триватимуть довго.

Крім того, пошкоджений будинок на Богатирській, 20 також будуть відновлювати, попри значні пошкодження (принаймні, візуально). Про це повідомила в Фейсбук депутатка Київради Ганна Свириденко (“Батьківщина”).

З її слів, будинок уже обстежено КП “Київекспертиза”.

Визначено перелік робіт, які необхідно здійснити для його відновлення. Що будуть профінансовані з резервного фонду міського бюджету та державного бюджету” — пише вона.

За непідтвердженими даними, для будинку вже замовили проект капітального ремонту.

Фото: Фейсбук