Під час обшуків у робочому кабінеті керівника підрозділу знайдено гранату Ф1, яку останній показував під час передачі хабаря.

Як розповіли в прокуратурі, протягом 2021 року керівництво підрозділу «Київпастрансу» уклало з фіктивним підприємством договір підряду на проведення робіт з реконструкції трамвайних колій. Сума договору становила понад 400 млн грн.

Фіктивний підрядник уклав договір субпідряду з іншим приватним підприємством на майже 28 млн грн. Субпідрядник роботи виконав, але КП не поспішало із ним розраховуватися та заборгувало майже 3,5 млн грн.

За погашення цієї заборгованості та отримання «допуску» до інших проєктів чиновники почали вимагали з виконавця робіт 10% «відкату». Загальна сума становила понад 600 тисяч гривень.

Керівник структурного підрозділу та його заступник були затримані на «гарячому» під час передачі коштів. Також правоохоронці затримали двох посередників у цій схемі.

У робочому сейфі чиновника вилучили грошові кошти в сумі 20 600 доларів.

Також перевіряється причетність учасників схеми до розкрадання понад 400 млн гривень бюджетних коштів, виділених на розвиток та утримання інфраструктурних об’єктів столиці.

Усім чотирьом фігурантам повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна.

Фото: Відкриті джерела