Поліція готується до забезпечення правопорядку під час богослужіння в Успенському соборі Києво-Печерської лаври.

Про це повідомив начальник головного управління Нацполіції в Києві Іван Вигівський в ефірі національного телемарафону.

«Поліція Києва готується до забезпечення правопорядку під час богослужіння в Успенському соборі Лаври… сама подія – історична. Буде залучено загалом близько 3000 правоохоронців, з них – майже 1700 поліцейських», – сказав він.

За його словами, «певна кількість» поліцейських буде нести службу по периметру Лаври і безпосередньо на території Верхньої лаври, де розташований, серед іншого, Успенський собор.

«Наша задача – не допустити порушення правопорядку, провокацій будь-яких. Ми, звісно, готуємося до цього і готові. На даний час немає інформації про можливі провокації», – додав Вигівський.

Як ми писали, Митрополит ПЦУ Епіфаній проведе богослужіння з нагоди Різдва в Успенському соборі Києво-Печерської Лаври, який раніше займали співробітники московської церкви.

Напередодні Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської Лаври офіційно повернули у державне користування, намісник Лаври від УПЦ МП Павло (Лебідь) не з’явився на підписання акту повернення культових споруд. Пізніше у московській церкві заявили, що під час дії воєнного стану договори оренди храмів на території Лаври продовжуються автоматично до кінця війни.

Фото: Відкриті джерела