Його можна побачити в Музеї імені Андрея Шептицького у Львові.

За все життя для видатної української письменниці Лесі Українки, 150-річчя з дня народження якої сьогодні відзначають в Україні, лише двічі малювали портрет з натури. Одного разу це було в Києві, повідомляє Facebook-спільнота Daily Art.

Це сталося у 1900 році: 29-річна на той час Лариса Косач позувала львівському художнику Івану Трушу.

«… попри те, що їй було фізично важко незворушно сидіти протягом тривалого часу, погодилася позувати львівському митцеві Івану Трушу. Він працював із великим запалом, але їй імпонувала одержимість процесом творення» — йдеться у дописі.

Згодом чоловік письменниці, Климент Квітка, вважав цей портрет найкращим з усіх зображень своєї дружини. Невдовзі на нього навіть знайшовся покупець.

«Портрет Лесі Українки хотів придбати у художника польський граф, і Труш навіть зробив спеціально для нього репліку оригінального портрету, але Леся Українка висловилася категорично проти привласнення її зображення невідомим графом. Вона попросила знищити портрет. Труш пообіцяв, але твір свій не знищив, тільки заховав» — повідомляє спільнота.

Нині обидва портети авторства Івана Труша знаходяться в колекції Національного музею імені Андрея Шептицького у Львові. Інший портрет видатної письменниці та поетеси з натури малював художник Фотій Красицький у 1904 році.

Тим часом в Українському домі представили 150 імен Лесі Українки, також у Києві відкрилася віртуальна виставка «Лине слово солов’їне» з нагоди 150-річчя з дня народження Лесі Українки.

Фото: Фейсбук