Пʼятому президенту України Петру Порошенку підписали підозру у державній зраді через постачання вугілля з окупованого Донбасу.

Про це під час брифінгу 20 грудня заявив керівник центрального штабу «Європейської солідарності» Олександр Турчинов.

«Ідеться про забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014 — 2015 років. Ситуація була надскладною, було військове загострення. У цих умовах тодішнє керівництво країни змогло забезпечити енергетичну безпеку країни», — пояснив Турчинов.

За його словами, підозру підписала не генеральний прокурор Ірина Венедіктова, а її заступник, прокурор Олексій Симоненко. Порошенко наразі перебуває у дипломатичному турне Туреччиною та Польщею, вручать підозру, коли він повернеться.

Турчинов зазначив, що мова йде про забезпечення України вугіллям в умовах військового протистояння 2014-15 років.

Він додав, що “після проведення запланованих міжнародних зустрічей та короткої відпустки Порошенко повернеться в Україну” і “чергове брудне шоу влади, як і всі попередні знову перетвориться на фарс”.

За словами представника “Євросолідарності”, Володимир Зеленський з приходом до влади “розпочав системну боротьбу проти 5 президента”, мовляв, за вказівками Зеленського “були сфабриковані сотні кримінальних справ проти Порошенка, він отримав сотні повісток і провів багато годин на допитах у різних силових структурах”.

Турчинок заявив, що всі ці справи “перетворилися на фарс”.

Він також додав, що Зеленський “повністю копіює Януковича і його режим – як у зрадницькій позиції щодо захисту України, так і боротьбі з політичними опонентами”, а отже і “повністю повторить фінал Януковича”.

Підозру у держзраді прокоментував також  депутат фракції «Європейська Солідарність» Олексій Гончаренко.

“Влада державних зрадників не додумалась ні до чого, окрім як шити зраду іншим. Володимир Олександрович, ну відкладіть ви історію СРСР. Це все одно не інструкція, а ви не керівник. Вам би щось дитяче почитати. А люди дадуть відповідь, за це Банкова нехай не переживає. Популіст із кишеньковим ДБР – це як мавпа з гранатою, тільки з кишеньковим ДБР. Якщо раніше це тільки ми казали, то тепер це видно кожному українцю”, – написав Гончаренко.

Фото: facebook