Він також є художнім керівником київського театру "Актор".

Про це повідомили у Департаменті культури КМДА.

“Переможцем конкурсу на заміщення посади директора-художнього керівника театрально-видовищного закладу культури “Київський академічний театр юного глядача на Липках” визначено Жилу В’ячеслава В’ячеславовича“, – вказано у повідомленні.

Конкурс відбувся у Києві вчора, 30 серпня. Історії з обранням нового директора театру передував скандал – колектив ТЮГу заявив, що відбір конкурсної комісії, яка обирала нового керівника, проходив з порушеннями. А директорка Департаменту Яна Барінова зазначила, що за день до конкурсу вона отримала 20 дзвінків від впливових людей з проханням не чіпати діючого директора театру Віктора Гирича. Також тиск начебто чинили і на батька директорки Департаменту.

Врешті, конкурс не скасували і не перенесли, як того вимагав колектив Театру на Липках. Новим художнім керівником ТЮГу став 35-річний Слава Жила – керівник театру “Актор” з 2017 року. До речі, у березні 2021 року Слава Жила повідомив, що “Актор” став єдиним міським театром, який виконав фінансовий план за минулий рік. Пізніше Слава Жила отримав звання заслуженого діяча мистецтв.

На сьогодні в репертуарі театру “Актор” 18 вистав. В акторському складі театру такі відомі актори, як Ахтем Сеїтаблаєв, Ада Роговцева, Олексій Вертинський, Анатолій Гнатюк та інші.

Раніше, у 2016 році Слава Жила заснував театральну школу “Сверхзадача”. Тут акторську майстерність викладають провідні актори київських театрів та українського кінематографу. Художній керівник студії – народний артист України Олексій Вертинський.

Слава Жила – творче псевдо В’ячеслава Жили. Він народився 4 квітня 1986 року в Чернігові у родині режисера-постановника та актора, заслуженого діяча мистецтв України В’ячеслава Миколайовича Жили. Мати – Олександра Євгенівна Жила, заступник директора Тернопільського академічного обласного драматічного театру ім. Т. Г. Шевченка. Його молодший брат – Олександр Жила – актор театру та кіно.

Слава Жила здобув вищу освіту у Київському університеті театру, кіно і телебачення ім. Карпенка-Карого за спеціальністю “Театральне мистецтво”. У 2016 році закінчив Київський університет права НАН України за спеціальністю “Правознавство”. У 2017 – Міжнародний інститут менеджменту (МІМ-Київ) за фахом Master of Business Administration, Master of Public Administration.

Фото: Фейсбук