Наступного тижня Верховна Рада проведе два позачергових пленарних засіданнях 13 і 15 квітня.

Про це повідомила заступниця голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук у Facebook.

За її словами, 13 і 15 квітня у сесійній залі працюватимуть у “дві зміни”: після звичайних засідань  проведедуть ще два позачергових.

“Важливі для українців законодавчі ініціативи не можуть чекати, поки пленарка у “штатному режимі” заблокована тисячами поправок від опозиції до земельних законів”, – написала Кравчук.

Зокрема, нардепи планують розглянути:

  • Проєкт Закону про конституційну процедуру” №4533. За словами Кравчук, його ухвалення забезпечить доступ до конституційного правосуддя через процедуру звернення з конституційною скаргою або ініціювання конституційних подань та звернень уповноваженими суб’єктами.
  • Президентський законопроєкт №4651, яким пропонується збільшити штрафи (у середньому на 8500-17000 грн), а також застосовувати покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 2-х років за умисне неподання декларації топ-чиновниками та суттєву брехню в декларації.
  • №4210 – про вдосконалення процедур оборонного планування з урахуванням досвіду держав-членів НАТО і держав-членів Європейського Союзу та забезпечення реалізації пріоритетів діяльності уряду.
  • Планують також розглянути у другому читанні три законопроєкти, які стосуються “валютних позичальників”: 4475, 4398, 4399.
  • Наступний документ у порядку денному – №5014. Передбачає надання учням (студентам), які завершують здобуття повної загальної середньої освіти, права вибору виду оцінювання їхніх результатів навчання (річне оцінювання/ ДПА/ЗНО), щоб мінімізувати ризики захворювання на коронавірусну хворобу (COVID-19) під час оцінювання результатів навчання.

Крім цього заплановано розгляд законопроєктів 5187-1, 5308, 3774, 4555, 4535.

В дописі вказується, що перелік може доповнюватись.

Нагадаємо, сьогодні Київрада проводить засідання у форматі відеоконференції: перелік винесених питань.

Фото: facebook