Рішення начебто було погоджене з прем'єр-міністром Шмигалем.

Компанія «Укрзалізниця» погасила зобов’язання перед АТ «Сбербанк» на суму $131 млн, незважаючи на кризовий стан і потенційну можливість реструктуризації або судового оскарження боргів. Про це повідомляє «Цензор.нет».

Кошти були сплачені за рахунок залучення п’ятирічних євробондів, 19 липня в. о. голови правління УЗ Іван Юрик підписав відповідне розпорядження.

За словами автора статті, операція проводилася з відома наглядової ради.

«27 квітня 2021 року наглядова рада АТ «Укрзалізниця» на позачерговому засіданні під чітким керівництвом голови Шевки Аджунера погодила залучення єврооблігацій у розмірі 300 млн доларів під 7,9 відсотків», — йдеться в матеріалі.

Повідомляється, що компанія не змогла або не захотіла провести перемовини щодо реструктурізації свого боргу або викупу її з дисконтом, «як це зробили всі інші без виключення державні компанії, які мали борги перед «донькою» російського банку після початку війни».

«Наприклад, Державна холдингова компанія «Артем», яка заборгувала АТ Сбербанк $10,2 млн і 203,8 млн грн. все ще продовжує судитися з росіянами і веде переговори про отримання значного дисконту», — йдеться в матеріалі.

Голова наглядової ради компанії Шевкі Аджунера начебто підтвердив, що він та в.о. голови правління УЗ погодили це рішення з прем’єр-міністром Денисом Шмигалєм.

Тим часом, РНБО доручила Кабміну покласти виконання обов’язків голови правління «Укрзалізниці» на міністра інфраструктури Олександр Кубракова. Про це повідомляє ТСН з посиланням на розпорядження секретаря РНБО. Від «Укрзалізниці» начебто вимагають привести тарифи на вантажні перевезення до ринкових. А також відновити зношені колії, відремонтувати старі потяги та закупити нові.

Наприкінці липня стало відомо, що Рада нацбезпеки ініціювала введення тимчасового керівництва на УЗ до обрання голови правління та формування повноцінних органів управління товариства через критичний стан підприємства, що становить загрозу нацбезпеці. У Раді звертали увагу в тому числі й на борги УЗ, які начебто загрожують технічним дефолтом.

Нещодавно в УЗ показали, як на заводі в Києві ремонтують електропоїзди Skoda.

Фото: Фейсбук