Упродовж березня-липня 2020 року шахрай ошукав 21 потерпілого на понад 600 тис. грн.

Про це повідомляє столична прокуратура.

Як з’ясувало слідство, у лютому-березні 2020 року у період початку пандемії та першого локдауну, користуючись тим, що торгівля непродовольчими товарами перейшла в онлайн формат, підозрюваний розмістив на популярних інтернет-сайтах оголошення про продаж за привабливими цінами засобів індивідуального захисту.

Шахрай “продавав” захисні маски та нітрилові рукавички, а також інші непродовольчі товари – нержавіючі ємності, шезлонги, кондиціонери, ручні штабелери, морські контейнери, будівничі битовки тощо.

Для створення у покупців уяви про реальність операцій з купівлі-продажу зловмисник заздалегідь придбав та оформив на підставну особу декілька товариств. Від їхніх імен він підписував договори з потерпілими та надав їм скановані копії цих документів.

Обов’язковою умовою поставки товарів була їх повна попередня оплата виключно карткою.

Потерпілі сплачували повну вартість замовлення, однак шахрай нічого не відправлялв. Отримавши гроші припиняв будь-яке спілкування з замовниками та розпоряджався коштами на власний розсуд.

Своїми діями упродовж березня-липня 2020 року шахрай завдав збитки 21 потерпілому на загальну суму понад 600 тис. грн.

До слова, раніше ця ж особа у період лютого-березня 2020 року на фіктивному продажі медичних масок ошукала громадян та установи на 1,7 млн грн. Обвинувальний акт у зазначеному кримінальному провадженні перебуває на розгляді в Дарницькому районному суді міста Києва.

За вчинене зловмиснику загрожує до 8 років позбавлення волі.

Нагадаємо. у столиці викрили 25-річного інтернет-афериста, який брав гроші та “кидав” клієнтів.

Фото: unsplash