Про вплив яскравих іграшок-антистресів на психіку дітей розповіла відома психологиня.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Наразі серед дітей та підлітків столиці набуває популярності нова антистрес-іграшка – Pop it.

Для «олдскулів» – це як багаторазова плівка з повітряними бульбашками, у яку ховали крихкі предмети. У 1990-2000-х роках цю плівку всі лопали, однак розтягували задоволення, адже вона таки колись закінчувалася.

Наразі ж, у 2021 році, вигадали рішення цієї проблеми – Pop it, де кульки можна «хлопати» нескінченно, адже вони – гумові.

Лише за місяць з моменту появи цієї іграшки на ринку новий антистрес підкорив увесь світ. Зараз Pop it є чи не в кожної дитини. А якщо досі немає – то батьки, напевно, ледь не щохвилини чують, як сильно цю річ необхідно купити.

До слова, одна фігурка Pop it коштує в столиці від 70 гривень.

Діти вигадують різні ігри з новим антистресом, однак чи є вони корисним для психіки – розповіла психологиня Ірина Гобеладзе.

«Ці іграшки справді працюють на зниження стресу, адже вони є простими у використанні й дитина не замислюється над тим, що і як із цією іграшкою робити. У нас на кінчиках пальців є багато нервових закінчень. Будь-які дії, які ми робимо руками, допомагають нам знімати стрес», – зазначила психологиня.

Водночас пані Ірина наголосила, що велика кількість таких яскравих іграшок негативно впливає на психіку, адже дитина не концентрує свою увагу на чомусь одному.

«Іграшки тоді втрачають свою цінність. Відтак, немає сенсу купувати велику кількість іграшок. Чим простіше і менше асортимент іграшок, тим активніше діти з ними граються та вигадують свої варіанти гри. Тому я закликаю батьків не перенасичувати своє житло великою кількістю іграшок», – пояснила психологиня.

Також пані Ірина порадила на певний час (місяць-два) ховати частину іграшок, а потім повертати – так дитина з великим задоволенням згадує про них і з новим захопленням починає гратися. Окрім цього, можна домовлятися з іншими родинами щодо обміну іграшками.

Фото: фейсбук