Майже 136 тисяч домогосподарств отримують субсидії на опалювальний період 2020-2021 року, а ще понад 201 тисячу – пільги на сплату житлово-комунальних послуг.

Про це повідомили на офіційному сайті КОДА.

За словами очільника облдержадміністрації Василя Володіна, понад 30% населення Київщини забезпечені пільгами та субсидіями.

Майже 136 тисяч домогосподарств отримують субсидії на опалювальний період 2020-2021 року, а ще понад 201 тисячу – пільги на сплату житлово-комунальних послуг. Йдеться відповідно про 19% і 11,2% від загальної кількості жителів регіону.

Водночас Василь Володін зазначив, що фінансування відбувається вчасно. Наприклад, на виплату субсидій на опалювальний період жителям Київщини йде 252,8 мільйона гривень щомісяця.

«Значна частина жителів області сьогодні сплачує не повну вартість житлово-комунальних послуг, а лише частину платежу. Завдяки цьому відбувається економія коштів. А це дуже важливо, особливо для тих людей, які відчувають фінансові складнощі. При цьому учасниками програми житлових субсидій може стати сьогодні все більше людей, адже Уряд вдосконалив систему соціальних гарантій», – розповів Василь Володін.

Подати документи для оформлення субсидій жителям Київщини можна онлайн на сайті Міністерства соціальної політики.

Для цього потрібно скористатися сервісом «Електронні послуги». Там слід зареєструватися або увійти за допомогою електронної пошти. Після заповнення форми на сайті можна отримати PDF-версію документа, яку потрібно буде роздрукувати, підписати й віднести в орган соціального захисту.

Управління соцзахисту можна не відвідувати. Але для цього треба зареєструватися або увійти на сайт за допомогою електронного цифрового підпису чи з ідентифікацією BankID. Після цього з’явиться можливість не тільки заповнити, але й підписати документи в електронному вигляді.

Після входу в систему необхідно буде заповнити електронні форми. Зокрема заяву про призначення виплат і їх надання в грошовій формі, а також подачу декларації про доходи та витрати. Після підтвердження внесених даних на адресу електронної пошти надійде повідомлення про підтвердження реєстрації.

Водночас важливо, що під час зміни тарифів на послуги здійснюється автоматизований перерахунок розміру субсидій.

Детальніше – на сайті Міністерства соціальної політики України.

Фото: unsplash