8 червня не стало українського художника Анатолія Василенко, який створив безліч карикатур для часопису "Перець", газети Kyiv Post та є автором ілюстрацій роману Всеволода Нестайка "Тореадори з Васюківки".

Про це пише головна редакторка Kyiv Independent Ольга Руденко.

“В Kyiv Post у мене був один дуже особливий колега, з яким я постійно спілкувалась, але жодного разу не бачилась.

Це був наш карикатурист Анатолій Василенко, єдина людина, яку ми всі називали лише по-батькові – Анатолій Петрович.

Багато років раз на тиждень, о 12 годині у середу, я дзвонила Анатолію Петровичу і передавала йому наші ідеї для карикатур.

Анатолій Петрович був легендою. Всі знали, що йому біля 80 років, що він малював для “Перцю” і ілюстрував “Тореадори з Васюківки”, і що він не користується комп’ютером, інтернетом, чи смартфоном. Тому зазвичай після дзвінку я роздруковувала референси для нього — фото політиків, які мали фігурувати в карикатурах цього тижня — і відправляла їх з водієм в його студію.

Наступного ранку водій привозив свіжі акварельні малюнки на аркушах цупкого паперу. Підписи придумували в редакції. Інколи виходив miscommunication і малюнок відображав не зовсім те, що мав — тоді ми придумували, як “докрутити” його підписом.

У Анатолія Петровича були принципи. Карикатури не мали принижувати. Наприклад, людей не можна було зображувати, як тварин.

Вся редакція позаочі обожнювала Анатолія Петровича, хоча ніколи його не бачила. По телефону він завжди був дуже ввічливим, оптимістичним, жартував. В останній рік він часто бажав мені здоров’я — його самого воно вже підводило”.

Фото: Відкриті джерела