Своє обурення польський журналіст висловив українській колезі після візиту на Байкове кладовище разом з польськими дипломатами.

Таку історію розповіла телеведуча Мирослава Барчук у своєму блозі для видання НВ.

За її словами, емоційна розмова з польським колегою (імені пані Мирослава не називає) у неї відбулась кілька років тому. Обговорювалась тема національної пам’яті, руйнування військових поховань українців у Польщі.

«Коли вимкнулась камера, польський колега дуже емоційно сказав мені: «До речі, щодо героїв. Учора ми з нашими дипломатами відвідали Байкове і були приголомшені, коли побачили поховання вашого українського національного генія Стуса. Його могила занедбана, заросла бур’янами і занепала. Для нас це культурний шок. Хто заважає українцям на цьому фронті національної пам’яті? Поховання Щербицького в ідеальному стані і з живими квітами, корупціонери увічнені в мармурі, а могила вашого мученика Стуса забута», – написала Мирослава Барчук у блозі.

За даними «Радіо Свобода» перепоховання Василя Стуса у Києві відбулося 19 листопада 1989 року. Цього ж дня разом із ним перепоховали загиблих у радянських тюрмах українських діячів Юрія Литвина та Олексу Тихого.

Перепоховання Василя Стуса – 19 листопада 1989 року. Фото: “Радіо Свобода”

Під час перепоховання відбулася масова хода в центрі Києва, а потім до Байкового кладовища. Називають різну кількість людей, які того дня вийшли на вулиці української столиці: одні кажуть про 30 тисяч осіб, інші називають цифру у 100 тисяч.

Додамо, 16 травня в Україні відзначають День пам’яті жертв політичних репресій. Редакція Kyiv Media ініціює напередодні цього дня прибирання на могилі Василя Стуса.

Фото: Вікіпедія