Коштовності зі скарбниці датуються приблизно 1105 роком.

В польському Слушкуві біля Каліша археологи знайшли скарб із 6,5 тисячі срібних монет в лляних мішечках, срібних злитків, фрагментів свинцю, а також золотих обручок. Пише Archeologia.com.pl.

На думку дослідників, одне з обручок належало Марії Добронезі – дочці Великого князя київського Володимира Святославича, молодшій сестрі Ярослава Мудрого, дружині польського князя Казимира I Реставратора, матері короля Польщі Болеслава II. Кільце має напис кирилицею “[Господ]ипомъзи [ра]бесвое[и] Марии”  / “Господи, допоможи рабі своїй Марії”.

Спочатку вчені оголосили, що скарби належать до рубежу XI та XII століть, і кільцем могла володіти дочка київського князя Святополка Ізяславича від другого шлюбу Марія.

Однак після додаткового аналізу з’ясувалося, що коштовності зі скарбниці у Слушкуві датуються приблизно 1105 роком. Таким чином це кільце можна віднести до княжни Марії Добронеги (1012–1087), дочки великого князя Київського Володимира Великого і дружині Казимира Реставратора.

«Кільця, ймовірно, були зроблені з дорогоцінних каменів, відполірованих напівкруглим способом. Вони додатково прикрашені золотими гранулами. Велике кільце конічне та багатокутне, а менше – у формі стержня з перфорованими поглибленнями», – розповів археолог Даріуш Вичолковський.

До слова,виявлений у листопаді сенсаційний скарб з динарами, обручками та злитками став одним з найінтригуючих скарбів в Польщі.

Нагадаємо, під Києвом чоловік в полі знайшов древній артефакт дорогою на роботу.

Фото: archeologia.com.pl