17-річного хлопця зловили у Харкові. Чи запросять його на стажування у Мінцифри, поки невідомо.

Правоохоронці викрили 17-річного юнака, який створив імітовану веб-версію додатку «Дія», яка дозволяла оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19 або фальшиве посвідчення водія. Про це повідомив голова Нацполіції Ігор Клименко у Facebook.

«Багаті талантами українці. Шкода, що свої здібності використовують в злочинних цілях. Минулого тижня ми обговорювали юного умільця, який створив фейкову «Дію». Як виявилося, він такий не один. Кіберполіція у Харкові викрила 17-річного хлопця, який не просто підробив «Дію», а й створив найбільший канал розповсюдження підробки. На його телеграм-бот і канал, які вже заблоковані, було підписано понад 20 тисяч осіб» — повідомив Клименко.

На поширеному відео затриманий хлопець охоче розповідає копам про те, як працює його розробка.

Клименко натомість конкретизував, що через чати можна було за 200 грн отримати доступ до фейкового додатка, за 300 грн – оформити підроблений сертифікат про вакцинацію від COVID-19, а за 100 грн – фальшиве посвідчення водія.

За словами Клименка, система працювала за «концептуально новою схемою»: дані користувачів зберігалися на сервері, що генерував імітуючу веб-сторінку додатку «Дія»,  і там можна було змінювати будь-яку інформацію про себе.

Крім цього, веб-платформа відображала підробний QR-код, який після сканування навіть демонстрував сторінку його успішної валідації.

«Визнаю, це чудова робота юного хакера. І навіть наша публікація виглядає як своєрідна реклама його навичок. Але принцип невідворотності покарання має працювати: він порушив закон, спекулюючи на складній ситуації в державі, тож має понести відповідне покарання» — пише Клименко.

Нагадаємо, 25 жовтня в інтернеті почали поширювати на продаж фейкову «Дію». Кіберполіція знайшла 21-річного розробника додатку в Харкові. Згодом стало відомо, що міністр цифрової трансформації запросив хакера на роботу в своє відомство.

Фото: Фейсбук