Правоохоронні органи взялися за розслідування відео вже за кілька годин після оприлюднення.

Відео з участю ймовірно народного депутата Гео Лероса, яке було поширене в соцмережах у понеділок, буде долучено до матеріалів кримінального провадження. Про це повідомив відділ комунікації поліції Києва.

«Сьогодні в мережі було опубліковано відео нібито з участю народного депутата: на ньому він з невідомими обговорює можливі протиправні дії щодо себе, щоб привернути увагу до своєї діяльності, а також отримує пакет із грошима», – наголошується в повідомленні.

Ймовірно, йдеться про справу щодо підпалу автівки Лероса. Правоохоронці планують долучити відео до матеріалів кримінального провадження, вивчити його, провести необхідні слідчі дії та експертні дослідження.

Нагадаємо, один з анонімних Telegram-каналів у понеділок поширив відео, на якому людина, схожа на народного депутата Гео Лероса, отримує пакет, імовірно, з грошима — начебто за імітацію злочинів проти себе, зокрема — за спалення свого ж автомобіля. З ким саме йде розмова начебто Лероса автори не вказали, і супроводили відео власними коментарями та оцінками.

Пізніше в Державному бюро розслідувань заявили, що дії зображеної на відео особи можуть бути кваліфіковані за ч.1 ст.14 (підготовка до злочину) і ч.2 ст.384 КК України (введення в оману суду або іншого уповноваженого органу).

Сам Гео Лерос заявив, що зазначене відео сфабриковане, і що зробив це нардеп від ОПЗЖ Вадим Столар.

«На мою думку, це відео зроблене в кабінеті у пана Столара. На мою думку, це сам Столар записував розмови в своєму кабінеті багато років, і Столар злив ці записи і змонтував, щоб мене дискредитувати заради Зеленського та Єрмака» — написав Лерос у своєму Фейсбуці.

За словами Лероса, глава Офісу президента Андрій Єрмак вирішив «повернути Столара «смотрящим» у столицю» і щоб «підштовхнути Зеленського до дії, Столар… опублікував через помийки змонтовані записи цих зустрічей».

Лерос переконує, що теми розмови на відео були геть іншими; на ролику начебто змонтовані декілька епізодів з різних років, а гроші йому передавали при «великій кількості свідків, тому що це не є злочином чи секретом», бо розмова сталася до того, як він став депутатом.

Також Лерос стверджує, що за кошти Столара у Києві були реалізовані низка проектів: мурал, книга, фільм, де Столар вказаний як меценат. Лерос стверджує, що нардеп від ОПЗЖ був його інформатором і передавав йому матеріли, пов’язані з корупцією.

Кілька днів тому Микола Тищенко напав на Лероса в Раді під час виступу щодо зірваної операції з «вагнерівцями».

Фото: Фейсбук