Судячи з поширених фото, підозри вручили Євгену Мецгеру та Володимиру Пікалову.

Поліцейські вручили повідомлення про підозру керівництву банку у перешкоджанні професійній діяльності журналістів. Про це повідомляє прес-служба поліції, не вказуючи ні назви банку, ні імен фігурантів.

Повідомляється, що працівникам фінустанови загрожує штраф від 3 400 до 8 500 гривень або обмеження волі на строк до п’яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

«4 жовтня до поліції Києва на спецлінію 102 надійшло повідомлення від редактора одного з інтернет-видань про те, що у приміщенні фінансової установи на вулиці Антоновича знімальній групі перешкоджають журналістській діяльності. За цим фактом столичні дізнавачі розпочали кримінальне провадження за ч. 1 та ч. 3 ст. 171 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній професійній діяльності журналістів» — йдеться в повідомленні.

Сьогодні, 7 жовтня, поліцейські та працівники прокуратури вручили підозру двом службовим особам банку.

Крім того, дізнавачі разом із процесуальними керівниками вивчають участь третьої особи, дії якої зафіксовані на відео та за результатами перевірки буде надано відповідну правову кваліфікацію.

Інформацію про вручення підозр підтверджує також Київська міська прокуратура.

Судячи з показаних фото, підозри вручили голові правління «Укрексімбанку» Євгену Мецгеру та керівнику прес-служби установи Володимиру Пікалову.

Мецгер підтвердив отримання підозри у своєму Фейсбук, але згодом видалив пост.

Нагадаємо, інцидент із нападом на журналістів «Схем» стався в кабінеті Мецгера 4 жовтня. Мецгеру не сподобалось одне із запитань журналіста, після чого він наказав охороні «забрати камери» та «дістати із них касети» і «видалити все під нуль». Запитання стосувалося видачі держбанком великого кредиту компанії з «ДНР». Співробітники банку застосували фізичну силу до оператора «Схем», відібрали у нього дві камери, забрали картки, на які вівся запис, та видалили відео. Пікалов спостерігав за цим і забороняв журналістам покидати офіс банку.

5 жовтня вранці журналісти заявили про це публічно, але жодної реакції від Зеленського та його офісу не було. Ввечері 5 жовтня журналісти повідомили, що їм вдалося відновити відеозаписи на камерах. Реакція ОПУ з’явилася лише після цього.

Зауважимо, Мецгер до 2015 року працював на нижчих посадах у держбанку «Укрексімбанк». Мецгер – уродженець Кривого Рогу та чоловік Юлії Мецгер, подруги Олени Кравець з «Кварталу-95». Після обрання Зеленського у 2019 році Юлія Мецгер стала членом наглядової ради «ПриватБанку».

Фото: Фейсбук