Місцеві мешканці повідомляють, що забудовник найняв тітушок, і ті пропустили техніку на територію садиби.

Від будинку Барбана на Обсерваторній, 6, де сьогодні вночі забудовник продовжив знесення, залишився тільки фасад. Активісти кажуть, що тітушки не дали їм завадити заїзду будівельної техніки на терторію — про це з місця події у прямому включенні розповіла кореспондентка «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

За словами місцевих мешканців, техніка приїхала близько 5 ранку. Перед тим близько 30 невідомих молодиків прогнали активістів з палатки, в якій ті цілодобово вартували, і не дали завадити проїзду. Техніка заїхала на територію і почала демонтаж, від будинку залишився лише фасад.

Повідомляється, що після того, як на місце викликали поліцію, тітушки та частина будівельників втекли з майданчика. Начебто не обійшлося без сутичок з активістами: в одному з екскаваторів на місці будівництва побито вікна. Водієві начебто навіть знадобилася допомога лікарів.

Місцеві мешканці продовжують чергувати поруч із садибою, хоча зізнаються, що не знають, на що ще їм сподіватися.

В поліції Києва повідомили, що за фактом самоправства на вулиці Обсерваторній розпочато кримінальне провадження.

«Інцидент трапився вчора поблизу будівлі на вулиці Обсерваторній, що у Шевченківському районі столиці. Учасники акції почали порушувати громадський порядок. Працівники поліції попередили їх про порушення, однак вони не відреагували на зауваження та законні вимоги поліцейських. Правоохоронці доставили двох чоловіків до Шевченківського управління поліції. Відносно них дільничні офіцери поліції склали протоколи за ст. 173 (Дрібне хуліганство) та ст. 185 ( Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця) Кодексу України про адміністративні правопорушення» — йдетсья в повідомленні.

Також відділом дізнання розслідується кримінальне провадження за ст. 356 (Самоправство) Кримінального кодексу України. Дізнавачі за погодженням процесуального керівника місцевої окружної прокуратури міста Києва подали до районного суду клопотання про накладення арешту на цілісний майновий комплекс із забороною вчиняти будь-які дії відносно вказаного майна.

Зауважимо, що учора місцеві мешканці перекривали вулицю Обсерваторну щоб привернути увагу до можливого знесення. Поліція, яка прибула на місце, зі слів активістів, намагалася розігнати стихійний мітинг.

В Міністерстві культури після знесення виступили з критикою на адресу КМДА та міського голови Віталія Кличка.

Як ми писали, о 5 ранку 20 серпня будівельна техніка знищила будинок Барбана кінця ХІХ століття на вул. Обсерваторній 6, в Києві. Відомо, що роботи на садибі веде ТОВ «Інформаційна група «Агентство столичних повідомлень».

Фото: Фейсбук