У Київській області за фактами злочинів російських військових на тимчасово захоплених ними територіях України порушено близько 2500 кримінальних проваджень.

Про це повідомив заступник начальника Головного слідчого управління Національної поліції Артур Добросердов у коментарі журналістам.

Зокрема, 21 квітня слідчі Нацполіції розпочали фіксацію злочинів російських загарбників проти цивільного населення у селі Бервиця Броварського району.

Правоохоронці встановлюють осіб, постраждалих від загарбників, збирають інформацію про вбивства та про осіб, які зазнали насильства, фіксують руйнування будинків, крадіжки.

«На сьогодні у селі Бервиця є більше 130 свідків, 30 заяв про руйнування будинків, дуже багато заяв про крадіжки. Є два факти загибелі місцевих жителів. Вбили чоловіка, який охороняв сільськогосподарську техніку. Іншого вбили, бо російським солдатам здалося, що він рахував їхню техніку. Буде ексгумація і відповідна перевірка», – сказав Добросердов.

Загалом, за його словами, в Україні порушено близько 8 тисяч кримінальних проваджень щодо злочинів російських військових на тимчасово захоплених територіях. З них найбільше – на Київщині. Для розслідувань направлено додаткові сили поліції із західних та центральних регіонів України.

Як повідомлялося, за даними Президента Володимира Зеленського, станом на 21 квітня відомо про 1126 українців, з них 40 дітей, убитих російськими військами у Київській області.

Фото: Фейсбук