Організатори будівництва запевняють, що пожежа не змінить планів на відкриття центру.

Про це повідомили в програмі «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

28 березня на території недобудованого приватного онкоцентру для дітей «Дача» сталася пожежа. Тоді благодійники припускали, що будівлю підпалили навмисно.

Знімальна група телеканалу «Київ» поспілкувалася з волонтеркою Наталією Оніпко, яка працює над створенням цього центру.

«Побачили це все вже при денному світлі. Побачили, як глибоко прогорів фундамент до низу, яке було високе полум’я. Проаналізували, що матеріали, які горіли, є негорючими й вони не мали б горіти, а мали лише тліти. Тоді ми припустили, що це, можливо, підпал. Я відразу подала заяву до поліції», – розповіла пані Наталія.

До слова, приміщення горіло вночі. У будинку був один лише охоронець Микола Никончук і робітник, що залишається ночувати в приміщенні.

Пан Микола каже, що був у будинку, коли зайнялося полум’я, хвіртка на воротах була зачинена, але полум’я здіймалися аж до другого поверху.

«Я за відра – і давай гасити. Воно горіло по периметру. Поки гасив, то приїхала пожежна й завершила ліквідацію вогню. А що було – незрозуміло. Горіло одним махом все», – зазначив пан Микола.

Наталія Оніпко припускає, що недобудований заклад підпалили, але винуватити когось без доказів не хоче. Водночас пані Наталія пригадує, що раніше в неї було непорозуміння з місцевими мешканцями.

«Сусіди в цьому кварталі не дуже хотіли б, за їхніми словами, щоб цей будинок був тут. Нам пропонували десь далеко, за містом відкривати центр. Місцеві вважають, що такі будинки й такі діти можуть здешевіти їхню нерухомість, вони можуть погано впливати на карму району і взагалі – «тут не місце лисим дітям», – розповіла Наталія Оніпко.

Олександр, місцевий мешканець, розповів, що люди справді не в захваті від сусідства закладу, у якому будуть перебувати онкохворі діти. Ба більше, місцеві між собою називають центр лікарнею.

«Між частним сектором буде лікарня, як це? На цій вулиці немає ні каналізації, ні жодних умов. Ви розумієте, що тут будуть тампони медичні, ліки, відходи від ліків. Куди вони будуть діватися? Вони будуть вивозитися і туди, і сюди. Люди тут все розуміють і не хочуть», – зазначив пан Олександр.

До слова, фахівці ДСНС не озвучують причини виникнення пожежі. Кажуть, щоб зробити експертний висновок і встановити, чи дійсно був підпал, потрібен час.

«Щодо причин, то поки ще зарано про них говорити. Зараз там працюють слідчі органи, які встановлюють, що стало причиною займання», – повідомив Олександр Макущенко, прес-офіцер ДСНС у м. Києві.

Водночас у поліції Солом’янського району відкрито кримінальне впровадження за частиною другою статті 194 Кримінального Кодексу України – «Умисне знищення або пошкодження майна».

«Наразі в нас ця заява зареєстрована в журналі обліку й повідомлень у Солом’янському управлінні поліції як пожежа. Матеріали розписані на дільничних офіцерів поліції, які зі свого боку при відпрацюванні цього матеріалу будуть здійснювати перевірку та встановлювати всі обставини цієї події», – зазначила Олена Машко, перс-офіцер Солом’янського управління поліції в м. Києві.

На щастя, всередині будинок не постраждав. Наталія Оніпко каже, що пожежа не змінить її планів на відкриття «Дачі». Роботи тут на завершальній стадії. Нагадаємо, у центрі зможуть одночасно перебувати до 14 родин.

Фото: zmina.info