За даними слідства, дозволів на виконання робіт у замовника немає.

У кримінальному провадженні про самовільне будівництво у сквері на проспекті Перемоги, 50-А 26 січня цього року було призначено комплексну експертизу з питань землеустрою та будівельно-технічну експертизу. Про це повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на ухвалу Подільського райсуду Києва.

Цією ухвалою суд продовжив строк досудового розслідування на шість місяців, тобто до 11.08.2021. За цей час слідчі планують завершити вказані експертизи, виконати ухвалу суду про доступ до документів ДАБІ, виконати ухвалу суду про огляд ділянки спільно зі спеціалістами «Київського метрополітену» та КМДА.

За даними слідства, службові особи ТОВ «Шулявка», житлово-будівельного кооперативу «Ексон Прем’єр Шулявська», ТОВ «Віннербуд», зловживаючи службовим становищем та у змові зі посадовцями КП «Київський метрополітен», здійснюють будівництво житлового будинку поряд зі станцією метро «Шулявська» без дозвільних документів.

Слідством встановлено, що забудовникам не надавалися містобудівні умови та обмеження для проектування будинку. У 2018 році Департамент з питань ДАБК у Києві зареєстрував повідомлення про початок виконання підготовчих робіт з будівництва торгово-офісного комплексу за вказаною адресою, у березні 2020 року воно було скасоване.

Між тим у 2019 році виконавець робіт ТОВ «Віннербуд» отримав контрольну картку на тимчасове порушення благоустрою у зв’язку з встановленням тимчасової огорожі на період підготовчих робіт з будівництва торгово-офісного комплексу. Однак, у січні 2020 року через виявлені порушення картка була анульована.

У ході обстеження стало зрозуміло, що огорожею забудовники самовільно зайняли 0,03 га ділянки, яка обліковується за комунальним підприємством по утриманню зелених насаджень Шевченківського районну м. Києва.

У травні 2020 року кооператив «Ексон Прем’єр Шулявська» зареєстрував в ДАБІ повідомлення про початок виконання підготовчих робіт з будівництва багатофункціонального комплексу, при тому що повідомлення про початок підготовчих робіт не дає права на виконання будівельних робіт.

Також слідчі встановили, що в інтернеті забудовником здійснюється продаж квартир та пентхаусів, попри неможливість здачі об’єкта будівництва в експлуатацію.

Кримінальне провадження № 12020100100001357 за ч. 4 ст. 197-4 (Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво), ст. 356 КК (самоправство) було розпочате 11.02.2020. Станом на лютий цього року жодній особі про підозру не повідомлено.

Як відомо, ділянка площею 0,31 га на проспекті Перемоги, 50-А фактично розташовується на території скверу «Слава танкістам» поблизу станції метро «Шулявська», на сьогодні вона огороджена і тут ведуться земельні роботи.

Забудовувати цю землю має обслуговуючий кооператив «Ексон Прем’єр Шулявська», власниками якого є Йозеф Москович з Ізраїлю, Іван Влад з Закарпаття і компанія «Ексон Груп» (Exon Group LLC), США. При цьому Івану Владу належить компанія, що будує незаконну «висотку Білозір»; також група причетна і до інших скандальних забудов у Києві — 11-поверхівки на Батиєвій горі та 24-поверхівки над входом до метро «Виставковий центр».

Тим часом Верховний Суд ухвалив остаточне рішення у справі КВЦ «Парковий».

Фото: ЛУН, Наші гроші