Людмила Денісова наголосила, що батько, і матір однаково відповідають за своїх дітей.

Про це Уповноважена Верховної ради з прав людини Людмила Денісова написала на своїй Facebook-сторінці.

Омбудсмена обурило, що поліція склала адмінпротокол про неналежний догляд за дітьми лише на маму хлопчика, якої в момент зникнення дитини не було вдома, а доглядати за дітьми в цей час мав батько.

За законодавством мати та батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою (стаття 141 Сімейного кодексу України). Крім того, на кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини (стаття 12 Закону України «Про охорону дитинства»)“, – наголосила Денісова.

Омбудсмен зауважила, що звернулася до начальника Головного управління Національної поліції у Києві Андрія Крищенка з вимогою “об’єктивно визначати суб’єкт адміністративного правопорушення під час складання адміністративного протоколу за статтею 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення (невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов’язків щодо виховання дітей)“.

Сподіваюся, що цей прикрий випадок стане наукою як для батьків, так і для правоохоронців, – резюмувала Людмила Денісова.

Нагадаємо, нещодавно поліція пояснила, що склала протокол на маму заблукалого хлопчика, тому що батько отримав терміновий виклик на роботу і мама дітей про це знала, але невчасно з’явилась додому. Поки батьків не було в квартирі – хлопчик вийшов з дому у пошуках мами і заблукав.

Фото: Фейсбук