Поліцейські та рятувальники документують злочини російських окупантів, розміновують території, проводять ексгумацію тіл вбитих армійцями рф мирних жителів та фіксують руйнування внаслідок військових дій.

Про це повідомив начальник відділення поліції №3 Бучанського районного управління поліції Київщини Олександр Омельяненко.

За його словами, після звільнення населених пунктів від окупантів поліцейські разом із рятувальниками щоденно займаються виявленням загиблих від рук російських окупантів людей і фіксацією руйнувань.

«За попередніми підрахунками, на території Макарова зафіксовано більше 200 будинків, які зруйновані взагалі, і понад 600 будинків, які зазнали руйнувань. Але збір інформації продовжується, тож це не остаточний підрахунок. Жертв серед цивільного населення на території Макарівської об’єднаної громади найбільше у населених пунктах Макарів та Андріївка. Робота з виявлення загиблих продовжується: під завалами, під будинками, а також на недосліджених територіях, польових зонах і в лісах», – зазначиив чоловік.

При цьому керівник місцевої поліції повідомив, що уже встановлені факти розстріляних і закатованих російськими окупантами людей.

«Окупанти вбивали людей, розстрілювали мирні колони, які рухалися погодженими евакуаційними коридорами. У результаті гинули і дорослі, і діти. Лише на території Макарова задокументовано 23 загиблих серед цивільного населення», – зауважив Омельяненко.

За словами заступника начальника управління – начальника слідчого відділу Бучанського районного управління поліції Київщини Анатолія Котяша, зареєстровано більше двох тисяч кримінальних проваджень, вчинених російськими окупантами.

«На даний момент тут працює більше 50 слідчо-оперативних груп, які займаються документуванням злочинів. Вказані слідчо-оперативні групи у першу чергу документують вбивства, які вчинені російськими окупантами, а також пошкодження майна і мародерства», – ояснив Котяш.

Зокрема одна зі слідчо-оперативних груп працювала у селі Вабля на території Макарівського району. Там, на приватному обійсті, проведена ексгумація двох тіл – жінки та її сина, які загинули внаслідок ворожого обстрілу вулиці.

Фото: Фейсбук