Собаки декоративні, але, зі слів поліцейських, вони допомагали відволіктися від війни діткам, які евакуювалися з області.

Про це повідомляє прес-служба поліції.

Жужа та Фунтик несли службу на блокпостах Київщини. Вони належать одному з поліцейських кінологів.

Із перших днів повномасштабного вторгнення російських військ на територію України, їх господар ніс службу на одному із блокпостів Київської області, а собаки були поряд. Олександр разом із колегами співпрацювали з ТрО та ЗСУ, виявляли та затримували ймовірних членів ДРГ, а ще допомагали евакуюватися жителям, які самостійно, без «зеленого коридору» виходили з окупованих тоді сіл на блокпост” — повідомили в поліції.

За словами власника, собаки допомагали також знімати стрес і дітей, яки хбатьки вивозили із зони бойових дій.

«Коли діти разом із батьками, практично під обстрілами, виходили з окупованих населених пунктів, в їх очах ми всі бачили відображення біди. І найбільше вражали дитячі очі. Після пережитого, коли їх зустрічали Жужа та Фунтік – лащилися, гралися, облизували руки – люди на мить могли забути про своє горе, страх і, уявляєте, посміхалися. Найбільша група була відразу з 15 осіб, з дітьми віком від трьох років, всі налякані, голодні. Середина березня, а вони в чому вибігли з хати, в тому і прийшли» — розповів кінолог Олександр Зеленський в коментарі бориспільському виданню “Трудова слава”.

Олександр розповідає, що дорослі вважали, що собак залишили і пропонували забрати..

«Жужу подарували атовці у 2019 році. Хлопці дізналися, що я давно хотів йоркширського тер’єра. Вручили і сказали, що тепер – це мій оберіг. А Фунтіка придбав за п’ять днів до початку повномасштабного вторгнення росії, і вдвох їм стало веселіше. Сьогодні вони не лише мій талісман, а всієї нашої кінологічної команди. Собаки знають кілька команд, а ще Жужа навчена реагувати на зброю – тільки-но чує звук запобіжника, починає гавкати. Тож коли ми щось не почуємо, вона обов’язково попередить. Проте дуже їх не дресируємо, це ж декоративні собаки, як на мене, вони для душі», – наголошує кінолог Олександр.

Фото: Фейсбук