Пасажирами стали клієнти українських туроператорів, які після подорожі мають оцінити свої враження.

З Києва до Канева запустили швидкісний легендарний теплохід. Поки що він курсує Дніпром у тестовому режимі і платних квитків немає.

Про це у ефірі програми “Київ. NewsRoom”  розповіла голова держтуризму Мар’яна Олеськів.

За її словами, пасажирами стали клієнти українських туроператорів, які після подорожі мають оцінити свої враження. Так у міністерстві вивчать попит і можливість відновлення регулярних туристичних маршрутів на теплоходах.

Тому квитки на поїздку поки не продають. І якщо все вдасться, то планують запустити і маршрути з Києва до Чорнобиля, Переяслав-Хмельницького і Трахтемирова вже восени.

“Звісно має бути державна програма підтримки таких перевезень, оскільки вони вже багато років не здійснювались в Україні. Загалом хід судна сам по собі це велика атракція. І проходження шлюзів особливо, і ця швидкість на якій рухається. Викликає захват не тільки в пасажирів, а й в тих, хто на березі”, – розповіла голова.

Мар’яна Олеськів додала, що в Україні є лише два таких судна. Курсували вони по маршрутах Миколаїв -Кінбурська коса – Очаків та Херсон-Нова каховка – Гола пристань. І доставили їх у столицю тільки після закінчення літнього сезону.

Свого часу десятки теплоходів по Дніпру, Десні, Прип’яті доставляли в різні міста сотні тисяч пасажирів.

Нагадаємо, 11 та 12 вересня почали тестувати теплохід «Ракета» до Канева. Всього планують ще два рейси 18 і 19 вересня.

Фото: facebook