Мова про 70 000 тонн бензину та 40 00 тонн дизеля.

Протягом наступного тижня ситуація з пальним буде напруженою, покращення очікується з середини травня, повідомив голова комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус.

«Іде ресурс, який уже законтрактований. Тому очікується, що із середини травня буде покращуватися ситуація і ці черги пройдуть, і можна буде спокійно заправлятися на АЗС», – сказав Герус.

Він зауважив, що нинішня ситуація на ринку пального зумовлена кількома факторами.

Зокрема, зупинкою Кременчуцького нафтопереробного заводу через ракетні обстріли російських загарбників, який був основним виробником пального в Україні.

Крім того, росія здійснювала ракетні обстріли нафтобаз і внаслідок цього знищено та пошкоджено 15 об’єктів, що спричиняє труднощі із зберіганням палива.

Депутат також відзначив переорієнтування ринку на поставки пального із країн Західної Європи замість поставок із білорусі. За його словами, виникли логістичні труднощі через блокування українських морських портів та нестачу бензовозів.

«Ми очікуємо, що найближчим часом ринок переорієнтується і будуть ритмічніше поставки з країн Європи», – зазначив Герус.

Депутат звернув увагу на питання лібералізації цінового регулювання на ринку пального. Він нагадав, що уряд уже прийняв деякі рішення у цьому напрямку.

«Можливо, потрібна буде подальша лібералізація, йде аналіз цього питання. Міністерство економіки і профільні відомства займаються цим питанням», – додав депутат.

Герус також відзначив і вплив психологічного фактору на виникнення дефіциту пального.

«Створився певний ажіотаж, як психологічний фактор. Кількість палива, яке в нас було три тижні тому, й кількість палива, яке є сьогодні, не змінилася. Змінилася кількість автомобілістів, які хочуть заправитися», – зауважив депутат.

Крім того, невдовзі на ринок надійде додатково 70 000 тонн бензину та 40 00 тонн дизеля, які наявні в країні, повідомила міністр економіки Юлія Свириденко.

«Ми ухвалили низку урядових рішень, які дають змогу спрямувати наявні в країні обсяги – це 70 тисяч тонн бензину й близько 40 тисяч тонн дизелю – на ринок, що має зменшити дефіцит», – сказала Юлія Свириденко й додала, що в операторів також законтрактовані певні об’єми у Європі.

Вона також відзначила, що на ринку нафтопродуктів фіксується надлишковий попит, що може бути викликано панікою серед населення через тимчасовий дефіцит пального.

Наразі в операторів ринку у залишках зберігається 22 500 тонн бензинів та 41 400 тонн дизеля.

Нагадаємо, у квітні окупанти обстріляли найбільший в Україні нафтопереробний завод — Кременчуцький НПЗ. Нині він не працює; також окупанти неодноразово обстрілювали нафтопереробний завод у Лисичанську, нафтобази тощо. Крім того, з початку активної війни Україна втратила майже весь імпорт пального, яке надходило з росії, Білорусі та морем. Загалом — приблизно 80% внутрішнього споживання, через що у регіонах почали фіксувати обмеження або перебої з пальним.

Фото: Фейсбук