Під час подій Революції Гідності в будинку гинули люди.

Про це пише ВВС News Україна.

Федерація профспілок України (ФПУ) не проти відкриття покерного клубу в Будинку профспілок, а один зі співвласників приміщення, бізнесмен Назар Бенч, обережно висловив невдоволення ініціативою. Попри це, клуб з назвою Full House Khreschatyk відучора приймає відвідувачів, і адміністрація каже про наплив клієнтів.

Формально договір оренди укладало господарське управління Федерації профспілок України, яке, як пояснили ВВС News Україна у прес-службі ФПУ, є окремою юридичною особою. ФПУ обіцяє не допустити незаконної дільності орендаря і якщо інформація про організацію покерних турнірів за гроші підтвердиться, договір оренди буде розірвано.

ФПУ запевняє, що чи не більше за всіх піклується про будівлю. Федерація разом із інвесторами повністю відновила будівлю і відкрила там Інформаційно-виставковий центр музею Революції. Комерційна складова мала суттєве значення у рішенні укласти договір із покерним клубом, бо “жоден державний орган не здійснював і не здійснює допомогу в утриманні Будинку спілок, так само як і не доклав жодних зусиль до його відновлення”.

Закиди щодо відкриття розважального закладу попри існування меморандому, що забороняє таку діяльність в будівлі, тепер трактується більш широко. (У 2018 році ФПУ, комплекс Героїв Небесної Сотні та кілька комерційних компаній-інвесторів, які відбудовували Будинок профспілок, підписали меморандум, у якому домовилися не відкривати в ньому розважальних закладів). Спортивний покер в 2018 році в Україні офіційно визнали спортом. Співвласник Будинку профспілок, власник «Бізнес-центру «Майдан-Плаза» бізнесмен Назар Бенч, в коментарі ВВС каже, що у меморандумі, який у 2018 році підписав і він, не встановлювали критерії “розважальних” закладів, які не можуть бути на цьому історичному місці.

В коментарі “Громадського радіо” Бенч зауважував, що «ситуація з точки зору орендаря є патовою». «З одного боку він, можливо, усвідомлює, недоречність функціонування у будівлі цього клубу, але з іншого боку він вклав туди кошти. Той чи інший формат виходу із ситуації можна знайти. Головне, щоб було бажання до діалогу» — пояснював Бенч.

Зауважимо, що вже після відкриття клубу представниця голови ФПУ Григорія Осового, до якого знімальна група телеканалу «Київ» звернулася за коментарем, повідомила, що він «не буде коментувати те, про що офіційно вже все сказано» і кинула слухавку.

Протистояти роботі покерного клубу пообіцяв сьогодні міністр інформаційної культури Олександр Ткаченко. Він також закликав громадськість, журналістів, юристів, правоохоронців, КМДА та Віталія Кличка відреагувати на це «неоднозначне рішення» і додав, що його відомство надалі буде «шукати механізм, який зможе цьому завадити».

Як відомо, під час революції Гідності в пожежі тут загинуло щонайменше 2 людей, тут був штаб Національного спротиву.

Фото: ФПУ