Куренівська трагедія сталася 60 років тому.

Про це повідомили на офіційному порталі КМДА.

У Бабиному Яру сьогодні, 12 березня, відкрили інсталяцію «Погляд у минуле», приурочену до 60 річниці Куренівської трагедії.

«Куренівська трагедія – одна зі сторінок історії Києва і України, про яку треба знати і пам’ятати. Бо без розуміння уроків минулого жодна нація не має майбутнього. Тому ми пам’ятаємо про трагічні події нашої історії і вшановуємо пам’ять їх жертв. Радянська влада замовчувала страшні наслідки Куренівської трагедії. Наслідки недбальства і злочинів тоталітарного режиму. Тоді оголосили про загибель 145 людей. А насправді загинуло, за неофіційними даними, чи не вдесятеро більше мешканців столиці!» – підкреслив мер Києва Віталій Кличко під час відкриття інсталяції.

Водночас міський глова зауважив, що якими б болючими не були спогади, про це треба говорити і нагадувати, щоб такі трагедії не повторювалися.

«Ми з вами сьогодні в Бабиному Яру. Це місце можна назвати символом трагічних сторінок нашої історії. Ми все пам’ятаємо… І про понад 100 тисяч розстріляних невинних жертв нацизму. І про жертв радянської влади, що загинули внаслідок Куренівської трагедії. Кожна цеглина цієї символічної інсталяції нагадує про те, що потрібно визнавати помилки минулого. Робити з них висновки, бути відповідальними», – сказав Віталій Кличко.

Куренівська трагедія сталася 60 років тому. 13 березня 1961 року прорвало дамбу, збудовану для заповнення Бабиного Яру промисловими відходами, що надходили з Петровських цегельних заводів. Потік багна й пульпи затопив житлові квартали Куренівки, трамвайне депо, стадіон «Спартак», низку підприємств і установ.

Інсталяція, встановлена до роковин Куренівської трагедії, розташована на місці прориву дамби. Саме там сформувалася величезна хвиля з мулу, що заживо поховала людей і залила будинки.

На відкритті інсталяції були й журналісти програми «Київ. NewsRoom» телеканалу «Київ».

Участь у церемонії відкриття артоб’єкта також взяли перший президент України Леонід Кравчук, в. о. генерального директора Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр» Роза Тапанова, заступник міністра культури України Ростислав Карандєєв, автор інсталяції Олег Шовенко. Водночас відомий український режисер Сергій Лозниця надіслав відеозвернення до учасників заходу.

Фото: КМДА