Перелік осіб, які можуть подати інформацію про зруйноване або пошкоджене майно, розширили

Про це повідомила очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.

Відтепер подати заявку можуть не тільки фізичні особи, але і юридичні, або ж їхні спадкоємці чи правонаступники. Тобто не лише фактичні власники нерухомості, але й потенційні – ті, хто не встиг оформити право власності на нерухомість або ж тільки інвестував кошти у будівництво.

Таким чином, про пошкодження або руйнацію можуть повідомляти замовники будівництва. Також це стосується членів житлово-будівельних кооперативів, які викупили житло, але ще не оформили право власності на нього. Крім того, повідомяти можуть спадкоємці всіх категорій заявників.

Уже понад 424 тисячі людей повідомили про втрату житла або його часткове руйнування, заявки на компенсацію досі надходять, відзначила Олена Шуляк.

Верховна Рада у першому читання затвердила законопроєкт № 7198 про компенсацію власникам зруйнованого або пошкодженого житла. Наразі триває робота над правками. Після того, як законопроєкт остаточно ухвалять, програма компенсацій почне діяти.

Повідомити про знищення або пошкодження майна можна через «Дію». Команда Мінцифри обробляє заявки, щоб потім експерти могли провести оцінку майна та відновити зруйновані домівки. Як подати заявку, дивіться у відеоінструкції.

Фото: Фейсбук