18% здебільшого будуть стосуватися забудовників, які оформлюють усі квартири на себе, а потім їх перепродають.

З 1 січня набув чинності закон  про запобігання бюджетним втратам через ухилення від оподаткування. Про зміни в новому законі та податки на продаж нерухомості розповів юрист-консультант по нерухомості Іван Кудояр в ефірі програми “Київ. Newsroom” на телеканалі “Київ”. 

За словами юриста, на ринку нерухомості для населення майже нічого не зміниться, усі зміни будуть стосуватися великого бізнесу.

“Не часто люди продають більше ніж 1 квартиру на рік. Тобто якщо вони продають квартиру на вторинному ринку, то для них все так і залишиться. Якщо вони продають дві квартири протягом одного календарного року, або дві квартири протягом 3 років, то залишається податок 5%. 18% буде застосовуватися не часто і це дійсно торкнеться оптового власника нерухомості”, – пояснив Іван Кудояр.

Він зауважив, що якщо хтось буде продавати 3 і більше квартир, то з різниці купівлі та продажу буде йти податок у 18%. Але через недолік оцінювання нерухомості в Україні, власники можуть просто вказувати не всю суму у договір.

“Закон торкнеться забудовників, які продавали квартири за попереднім договором за Кільцевою дорогою – Вишневе, Ірпінь. Адже вони оформлювали усі квартири на себе, а потім продавали їх на вторинному ринку”, – зазначив юрист. І додав, що до того, як квартира буде здана в експлуатацію, усі операції проведені з правом на власність на неї не будуть оподатковуватися.

Юрист також нагадав, що якщо продається нерухомість, придбана впродовж останніх трьох років, необхідно буде сплатити 5% від суми угоди, а не 18%.

Фото: pixabay