Роботи триватимуть до кінця зими.

В Гостиному дворі у Києві тривають протиаварійні роботи. Про те, що вже зроблено, повідомив у своєму Телеграмі міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

З його слів, наступного тижня робітники почнуть демонтаж старого паркану і встановлять новий.

Станом на  11 січня, виконано наступне:

  • проведено підготовчі роботи;
  • виконано монтаж системи електропостачання;
  • прибрано сміття;
  • перенесено металоконструкції;
  • облаштовано майданчик для складування матеріалів;
  • розчищено територію від чагарника.

«Такими темпами зовсім скоро пам’ятка буде повністю убезпечена від погодніх умов та інших чинників, що потроху руйнували її з плином років» — пише міністр.

Нагадаємо, протиаварійні роботи в Гостиному дворі триватимуть всю зиму.

Вони коштуватимуть 3 мільйони гривень, виконує їх підприємство «Макропроект».

Раніше стало відомо, що на фінансування «Великої реставрації» немає грошей і що Ткаченко просить 5 мільйонів на Гостиний двір.

Як ми писали, 16 червня на паркан, яким оточений Гостиний двір на Контрактовій площі, повісили плакат «Велике будівництво». Об’єкт відійшов на баланс Міністерства культури і за словами очільника відомства Олександра Ткаченка, пам’ятку мають відновлювати саме за кошти програми «Велике будівництво». Однак у список об’єктів на реставрацію від Мінкульту його з невідомих причин не внесли.

Зауважимо, що на початку серпня ряд українських ГО звернулися до президента Володимира Зеленського із проханням виділити кошти на збереження будівлі Гостиного двору. Активісти невдоволені, що на збереження пам’ятки не було виділено коштів і що Мінкульт тривалий час не визначав порядок проведення протиаварійних робіт.

Після цього Мінкульт додав сім об’єктів у список на реставрацію до кінця року, але про Гостиний двір знов не згадав.

Фото: Фейсбук