Щоб на петицію на сайті уряду дали відповідь, зібрати необхідно 25 тисяч підписів.

Про це у своєму Фейсбуці повідомляє музикант і науковець Богдан Дем’яненко.

Автором ініціативи є сам Дем’яненко.

Національна музична академія України в центрі Києва досі іменує себе на честь російського композитора П.Чайковського. У той час, коли русня щодня нищить наші міста і вбиває тисячі українців, адміністрація і частина колективу Академії будь-якою ціною прагне зберегти ім’я російського композитора. Нам потрібні 25 тис. підписів, щоб обрубати російське щупальце в центрі Києва” — пише він.

Дем’яненко також наводить перелік аргументів на користь перейменування.

Чайковський товаришував з російським імператором Олександром ІІІ. Олександр ІІІ забороняв українську мову (1888), знищував український театр (1884); – Чайковський вважав себе росіянином; – Чайковський усвідомлено працював на російську ідеологію: «Сербсько-російський марш», увертюра «1812 рік» з гімном «Боже, царя храни!» і т.д.” — пише він.

Голосування триватиме до середини вересня.

Нагадаємо, керівництво академії не хоче прибирати з назви приставку “імені Чайковського” бо композитор, мовляв, є уродженцем України і представником її клуьтури.

Багато діячів таку позицію критикують — дехто пропонує перейменувати і забути, дехто — перейменувати, але творчість Чайковського вивчати на рівні з іншими видатними композиторами.

Частина колективу Національної музичної академії імені П.І. Чайковського виступає за перейменування закладу. До цього публічно закликали, зокрема, професори Олена Корчова та Юрій Чекан, а також студенти та випускники академії.

Фото: Фейсбук