Хтось сприймає піст як можливість для схуднення, а хтось як момент духовного переродження.

Про деталі та особливості Великого посту йдеться у сюжеті програми “Kиїв. NewsRoom” на телеканалі “Київ”.

У християн східного обряду почався Великий піст, який завершиться аж 2 травня на Великдень. Цікаво, що частина людей, які вирішують дотримуватися посту в нашій країні, сприймають його як своєрідну дієту. І вони постяться скоріше задля здоров’я, аби «розвантажити» організм і навіть схуднути.

Олександр Кущ, лікар-дієтолог, каже що коли людина якийсь період харчується лише рослинною їжею, організм очищається. І такий спосіб, дійсно, є своєрідним детоксом. І як наслідок – можна дещо схуднути. Але головний мінус таких затяжних рослинних дієт, на думку лікаря, в тому, що людина відчуває хронічний дефіцит білка тваринного походження, в якому містяться амінокислоти, включаючи дев’ять незамінних (тобто такі, що не можуть бути синтезовані організмом). Тому треба постити правильно – збагатити раціон продуктами з великим вмістом рослинного білка.Наприклад, різні види бобових, сочевиця, квасоля, соя.

А фітнес-тренер Руслан Кукурудзяк звертає увагу на те, що під час посту люди переходять на високо вуглеводний раціон. Тож можно раптом не тільки не схуднути, алей й навіть набрати вагу. Тому тренер нагадує, що в цей період обов’язково потрібні спортивні навантаження.

Відомий київський ресторатор Дмитро Борисов, розповів про цікаву статистику, яку він спостерігає понад десять років у своїх закладах.

«Люди не дуже люблять заморочуватись непростими стравами – без молока, яєць, м’яса. Тому приходять до нас скуштувати готове. Ми пропонуємо спеціальне пісне меню. Але що цікаво: якщо на самому початку першого тижня посту десь половина клієнтів замовляють пісні страви, вже через декілька днів починають ще щось «під’їдати». Через тиждень з половини них, що намагалися поститися, залишається половина. А до кінця посту витримує лише десь десята частина клієнтів. Інші повертаються до звичайного харчування», – розповів ресторатор.

Але найголовніше, що потрібно пам’ятати: Великий піст – це насамперед не тільки про їжу, а про душу.

Фото: Фейсбук