До 15 жовтня планують підключити всі лікарні, дитсадки, школи та інші заклади бюджетної сфери.

У Києві з 30 вересня розпочався опалювальний сезон. Розпочали підключати лікарні, дитсадки, школи та інші заклади бюджетної сфери. Опалення у житлових будинках підключать згідно з встановленим нормам – коли середня температура на добу три дні поспіль становитиме не більше 8 градусів тепла. Про це йшлося в ефірі програми “Київ.Newsroom” на телеканалі “Київ”.

Заступник голови КМДА Валентин Мондриївський повідомив, що Київ готовий розпочати опалювальний сезон. “Першочергово готуємось до підключення тих об’єктів інфраструктури, які мають найбільш важливе значення для життєдіяльності міста. Це медичні заклади, садочки, школи, заклади освіти”, – додав Валентин Мондриївський.

Батареї працюють поки що не на повну потужність, щоб дітками було комфортно і близько 400 закладів з 800 вже підключенні до опалення. “Тобто станом на цю хвилину – 40% закладів освіти в місті вже підключені до опалення. Це близько 400 із 800 закладів освіти” – проінформував заступник голови КМДА.

Чиновник нагадав, що директори закладів, в яких досі не підключили опалення, але в будівлі температура низька, повинні звернутися з заявою до місцевого органу освіти.

“У нас по місту лише 7 закладів освіти де сьогодні відбувається заміна системи опалення. До 15 жовтня усі заклади освіти Києва будуть підключенні до опалення. Якщо комусь необхідно підключитися раніше, то необхідно подати заяву до місцевого органу освіти і на наступний день опалення вже буде підключене”, – зазначив депутат.

Температура у школах має бути 17-18 градусів, у дитячих садочках від 19 до 23 градусів Цельсія.

Журналісти телеканалу “Київ” вирішили перевірити школи на Лівому та Правому березі на підключення до опалення. На Лівому 2 школи та садочок які відвідали наші журналісти з учорашнього дня вже підключили до опалення. Батьки та діти кажуть, що у школі навіть жарко і скоро буде тепліше ніж у дома. “Клас теплий, школа утеплена. Моїй дитині завжди навіть жарко”, – каже мама першокласника, Тетяна.

На Правому березі в Подільському районі наші журналісти перевірили садочок номер 307, там вже декілька днів тому підключили опалення. Проте тепло не у всіх садочках і школах району. Батьки інших місцевих шкіл та дитсадочків кажуть, що в закладах не тепло і діти вже ходять в теплому одязі. “Вчора опалення не підключили, сьогодні нас в садочку не було. Одягає теплі речі і тоді наче не холодно”, – розповів батько дитини з 120 садочка.

Заступник голови Подільського РДА Микола Дубовик зазначив, що вже 3 день підключають дошкільні заклади освіти і до 11 жовтня планують підключити основну масу.

Фото: Київ ТБ