Всього депутати мають розглянути майже 300 питань.

В приміщенні Київської міської держадміністрації почалося пленарне засідання ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. Про це повідомляє сайт КМДА.

До порядку денного Київради внесено загальні питання, питання власності, питання містобудування та землекористування та інші. Загалом депутати планують розглянути 275 питань.

Київський міський голова Віталій Кличко після початку засідання закликав присутніх підтримати декілька постанов. Зокрема — ухвалити звернення до Кабінету міністрів України щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці.

«Сьогодні ми маємо ухвалити звернення Київради до Кабінету міністрів щодо невідкладної передачі будівлі Гостиного двору в комунальну власність громади столиці. Це – спільне подання. Моє, як мера, і представників усіх семи фракцій Київради. Я вдячний депутатам за таку спільну позицію! Адже вже скільки років ми з громадою столиці відстоюємо повернення місту цієї пам’ятки архітектури. Нас водять по колу. А приміщення тим часом руйнується! Ми вже могли б приступити до відновлення будівлі, в комплексі з реконструкцією Контрактової площі та реалізацією концепції Пішохідного Подолу», – додав він.

Кличко зауважив, що місто пройшло всі обговорення, бюрократичні процедури, погодження з урядовцями – міністерствами фінансів, економіки, юстиції, мінрегіонбуду та Фонду Держмайна. Але процес заблокувало Міністерство культури.

«Я переконаний, що це – навмисне затягуванням часу, протягом якого Гостинний двір стоятиме в такому ж стані і руйнуватиметься! Бо Мінкульт повинен заново пройти всі бюрократичні процедури, які до цього подолало місто. А потім – вкласти кошти в реконструкцію об‘єкту», – підкреслив міський голова.

Він зазначив, що місто готове здійснити реконструкцію Гостинного двору, створити в ньому громадський простір, музей Києва, розмістити інші експозиції, які вже були обговорені з громадськістю, з Києво-Могилянською академією.

«Я поділяю і думку, що Україні потрібен Музей сучасного мистецтва. Тому міська влада сприятиме реалізації такого задуму. Буде це в Гостиному дворі чи в іншій будівлі, стане зрозуміло після експертизи щодо придатності цієї пам’ятки архітектури для повноцінного розгортання такого Музею. Зрештою, Гостиний двір може вмістити кілька музейних інституцій, ставши культурним центром Подолу і столиці загалом. Тому, я переконаний, уряд повинен передати Гостиний двір громаді Києва! Так ми врятуємо пам’ятку і зробимо з неї справжню перлину української столиці. Кияни на це чекають вже давно», – наголосив Віталій Кличко.

Наступне, на чому наполягає міський голова — підтримати рішення про передачу пам’ятника Тарасу Шевченку в місто Флоренція.

«Сьогодні – в продовження дружніх відносин та співпраці з мерією і містом Флоренція — ми маємо передати  пам’ятник Тарасу Шевченку нашим італійським друзям. Його встановлять у Флоренції. Скульптура великого Кобзаря створена за кошти меценатів», – сказав Кличко.

При цьому він нагадав, що кілька років тому в Києві встановили на Володимирській гірці пам’ятник видатному італійському поету Данте Аліг’єрі.

Третім питанням, на важливості якого наголосив міський голова, стало виділення 140 мільйонів гривень на вакцинацію від коронавірусу в столиці.

«Ми повинні внести зміни до міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2020-2022 роки. І виділити 140 млн грн на вакцинацію від коронавірусу в столиці. Ми повинні упередити масове поширення хвороби. Захистити, насамперед, уразливі категорії населення та людей, від роботи яких залежить життєдіяльність міста! І міська влада все для цього робить!» – додав він.

Кличко зауважив, що керівникам столичних закладів охорони здоров’я доручено створити стаціонарні пункти щеплення та мобільні виїзні бригади; уже майже готові і списки тих киян, кого потрібно вакцинувати в першу чергу.

«Ми розраховуємо найближчим часом підписати контракт на закупівлю 1 мільйона доз вакцини. Тобто, столиця зможе зробити щеплення загалом пів мільйону найуразливіших категорій киян. Це, насамперед, – лікарі, працівники соціальних служб, сфери освіти, фахівці комунальних підприємств критичної інфраструктури, люди похилого віку. Вакцину Київ планує закупити напряму – у виробника», – наголосив міський голова.

При цьому Кличко зауважив, що переговори відбуваються непросто, адже сьогодні в світі – дефіцит вакцини, і виробники не встигають виготовляти її в законтрактованих обсягах.

Слідкувати за засіданням Київради можна онлайн:

Фото: Фейсбук