Начебто у поліції немає фото- та відеодоказів проти нападника на фотокореспондента Олександра Кужельного.

Про це повідомило видання #Букви.

Як відомо, на фотокора видання Олександра Кужельного напали після акції “Зупинимо капітуляцію”, яка відбулася під Офісом президента 14 серпня. Нещодавно суд арештував двох підозрюваних у нападі:

  • Микиту Сергійовича Губського (2001 року народження, уродженець Львова) – 18 серпня Печерський районний суд Києва відправив його варту до 16 жовтня.
  • Антона Андрійовича Голощапова (2004 року народження, уродженець Львова) – суд 18 серпня відправив під цілодобовий домашній арешт до 15 жовтня та зобов’язав носити електронний браслет.

Водночас Національна поліція відмовляється затримувати та відкривати провадження проти ініціатора нападу на Олександра Кужельного. #Буквам вдалося самостійно встановити особу цієї людини. Ініціатором нападу виявився 20-річний вболівальник львівського ФК “Карпати” Віталій Миколайович Городиський. Дата народження — 7 вересня 2000 року. Відомий також за прізвиськом “Віталік Блогер”“, – пише видання.

#Букви зазначають, що після побиття Кужельного отримали фотографії з місця події. На фото у  чоловікові у червоних шортах та чорній футболці із принтом “Fighters Brotherhood” Олександр упізнав ініціатора нападу – це Віталій Городиський.

Він відіграв головну роль в ситуації. З нього все почалося, бо він покликав ззаду. Я повернувся, він підбіг, вже з ним інші. Він більше за інших погрожував і вимагав видалити фотографії“, — цитує виданя свого фотожурналіста.

Видання також повідомляє, що начебто після публікації на сайті новини про Городиського той видалив свою сторінку в Instagram.

У Національній поліції фотокору #Букв повідомили, що справу проти Городиського не відкриватимуть, мотивувавши це тим, що якщо він не бив, чи немає фото/відео, як він б’є, то він не причетний“, – пише видання.

Також #Букви звернули увагу, що на судовому засіданні нападники на фотокора – Губський та Голощапов – розповідали, що їх спровокували до нападу. Начебто двоє молодиків сказали, що кореспондент #Букв фотографує учасників мітингу та “зливає інформацію” людям, які переслідують учасників націоналістого руху.

Як розповів Олександр Кужельний, на нього напали після акції акції “Зупинимо капітуляцію”, яка відбулася під Офісом президента 14 серпня. Фотокореспондента Кужельного наздогнала група осіб, які поводилися агресивно і вимагали видалити фото, зроблені кореспондентом під час мітингу. Оскільки така вимога є незаконною, Олександр відмовився це робити. Нападники побили фотокора та пошкодили техніку.

Перед цим нападники також чіплялися до фотокора через його зовнішній вигляд та лаялися, принижуючи його.

Спершу повідомлялося, що нападники – учасники “Нацкорпусу”. Проте лідер Андрій Білецький зазначив, що нападники не є членами його організації. Пізніше Білецький та учасники його організації розшукали нападників, які прямували поїздом з Києва. Під наглядом Білецького хлопці вибачилися за скоєне перед Олександром.

Фото: інстаграм, фейсбук, Букви