Коли правоохоронці дізналися про професію потерпілого - дуже швидко журналісту зателефонував заступники міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Про це Роман Вінтонів, відомий як ведучий сатиричного дайджеста новин “#@₴?$0” Майкл Щур, розповів на своїй Facebook-сторінці.

Так, 21 квітня між ним та хлопцем на самокаті сталась невелика сутичка – журналіст зробив зауваження, що самокати мають пропускати пішоїодів на переході. Далі, за словами Майкла Щура, хлопець на самокаті у відповідь бризнув ведучому в очі балончиком. Історія сталась у центрі Києва – на вулиці Ярославів Вал.

Ведучий зазначив, що йому самостійно довелося шукати відеозаписи із камер спостережень, аби встановити особу хлопця на самокаті. Також зазначив, що патрульні поліцейські, яких він зустрів на вулиці після інциденту, порадили йому написати заяву у відділку. Майкл Щур подякував патрульним, які уважно його вислухали. Також висловив подяку оператору лінії “102”, де всі його покази уважно записали  і кілька разів пропонували викликати “швидку”.

Повага і подяка. За неміліцейське ставлення до мене і до роботи… Ці люди так поводились ще ДО того, як МВС дізналося, що я (потерпілий) – журналіст. Бо у відділку я також не називався журналістом. І ставлення було, як до всіх. Міліцейське“, – зауважив журналіст.

Деталі спілкування працівника поліцейського відділку із потерпілим описала журналіста Анна Бабінець.

Весь процес подання заяви побудований таким чином, щоб людина, яка звернулася до поліції, відчувала свою нікчемність і що вона забирає безцінний час у поліцейського. Лейтенанту Сергію Драгунову не сподобалося, що Майкл захотів прочитати протокол допиту перед тим, як його підписати… Потім поліцейського збісила оця прискіпливість побитої людини, він взяв портфель і просто вийшов з кімнати, навіть не попрощавшись. Більше ми старшого лейтенанта не бачили. До нас прийшов якийсь його помічник“, – написала вона, зазначивши, що цей поліцейський так само байдуже приймав заяву.

Згодом, як розповів Майкл Щур, в МВС дізналися, що він – журналіст.

Отоді почалось гуляння. Я не знаю, чи кому-небудь ще з потерпілих у Шевченківському районі цього вечора дзвонив начальник райвідділу після написання заяви. Я не знаю чи у когось із потерпілих за сьогодні була розмова з Антоном Геращенком. У мене – так. Мені неприємно зараз називати прізвища. Я б хотів не називати. Але не можу. Бо я проти “особливого ставлення”. Мені дуже незручно через це “особливе ставлення”…Я хочу, щоб працювала система. Щоб всі були рівними перед законом. Щоб незалежно від того, хто я – журналіст, лікарка, міністр, офіціант, кур’єр, архітекторка, безробітний, самотня мама, безпритульний, бабуся – щоб система ставилась до нас однаково“, – написав він.

Про що саме він говорив із заступником міністра внутрішніх справ – Роман Вінтонів не зазначив.

Фото: Фейсбук