Ще двоє поліцейських, які під час затримання завдали травм Дмитру Бугайчуку, отримали попередження. Що це означає - не уточнюється.

Про такі результати службового розслідування щодо поліцейських, які брали участь у рейді по нічних клубах Подолу у травні, повідомила народна депутатка Ганна Бондар, яка отримала відповідь від поліції на свій депутатський запит.

Інцидент стався 19 травня 2021 року у Подільському районі Києва. Того вечора копи проводили рейд Подолом, під час якого поліцейські на Кирилівській, 47 з побиттям затримали художника Дмитра Бугайчука. У результаті в нього був розбитий ніс, а згодом сам художник розповів, що в цей момент втатив свідомість. У поліції тоді пояснювали, що затримали художника після того, як ві начебто “викинув пакет із забороненою речовиною рослинного походження”. Бугайчук зазначив, що жодних речовин у нього не було. Очевиці тих подій зазначали також, що копи начебто застосували газ до ще двох людей, котрі намагались з’ясувати причину затримання художника.

Kyiv Media

Уже 21 травня під Подільським райвідділком поліції відбувся мітинг проти поліцейського свавілля. Учасники акції вимагали покарати винних у побитті людей під час таких рейдів. Також вимагали звільнити начальника Подільського райвідділку Павла Василенка.

У відповіді на депутатський запит Ганни Бондар у Національній поліції України вказано, що після цього інциденту було проведено службове розслідування. За його результатами “відомості про протиправні дії поліцейських щодо громадян не підтвердилися“. Водночас двох поліцейських таки звільнили.

Також четверо поліцейських отримали догани, а ще двоє отримали поередження “про неповну службову відповідність“. Що це означає – у поліції не уточнюють.

За версією поліції, Бугайчук спробував втекти і викинув з кишені телефон і пакет “з речовиною рослинного походження”. А при спробі затримати Бугайчука поліцейський схопив його руками за тулуб і вони обидва впали на землю, а Бугайчук “вдарився головою об асфальт”.

Нещодавно ми розповідали історію про те, як столичний тренер зі стрільби зробив зауваження військовослужбовцю і його шумній компанії. Після сутички він став підозрюваним.

Фото: Фейсбук