Заступник голови Київської міської державної адміністрації Володимир Прокопів запропонував українцям самим визначити розмір штрафу за руйнацію об’єктів культурної спадщини.

Про це він заявив у відеозверненні, яке опублікував на своїй сторінці у Facebook.

«Маю запитання до вас. Як ви думаєте, скільки люди, які нищать обличчя столиці, мають за це заплатити? Якими мають бути штрафи?» – звернувся Володимир Прокопів.

Свої варіанти відповіді всі охочі можуть залишати під Facebook-постом заступника голови КМДА.

«Зараз Закон України передбачає мінімальний штраф за нищення культурної спадщини в розмірі 1 тисяча 700 гривень. На мою думку, для власників таких будівель штраф у 1 тисяча 700 гривень точно не є страшним. Я впевнений, що він має бути значно вищим», – зазначив Володимир Прокопів.

У своєму відео заступник голови КМДА продемонстрував кілька розвалених будівель, що знаходяться у центрі столиці та перебувають у приватній власності.

Нагадаємо, раніше КМДА виступила проти законопроєктів № 4561 та № 4562, які були розроблені Міністерством культури та інформаційної політики, оскільки ці проєкти законів спрямовані на те, щоб унеможливити захист і збереження об’єктів культурної спадщини як в Києві, так і в інших містах України.

Фото: піксабей