Люди використовують каналізацію як смітник. Працівникам станцій очистки іноді доводиться вилювлювати непотріб руками.

Щодня у Києві в унітази викидають до 8 тонн непотребу. Влітку ситуація ускладнюється, адже до засобів гігієни та будівельних матеріалів додається й інше сміття — шкірки кавунів та динь, йшлося в сюжеті «Сніданку з 1+1».

За словами Ольги, яка працює на очисній станції вже близько 30 років, кияни переважно не знають правил користування каналізацією. Жінка каже, що люди викидають сюди засоби гігієни, пакети, підгузки, скло; а от влітку — ще й залишки овочів та фруктів.

Непотріб відловлюють спеціальними решітками зі Швейцарії — вони повністю автоматизовані. Але працівникам станції все одно доводиться допомагати техніці руками.

Щодня на очисній станції відловлюють по 5-8 тонн сміття.

«Я би просила населення трошки толерантніше відноситись до господарства каналізаційного. Якщо вони думають, що цього ніхто не бачить, то тут видно те, що відправляють в мережу каналізації» — зазначає працівниця станції.

Сміття, викинуте в каналізацію, може їй сутєєво зашкодити. Так, від засмічених труб внутрішньобудинкової каналізації найбільше страждають мешканці перших поверхів: їм може затопити унітази та навіть ванні кімнати.

Така ж проблема може виникнути і у дворах будинків: фонтани утворюються і серед вулиць.

Серед поширених помилок також те, що люди зливають в каналізацію супи та жир. Фахівці пояснюють, що жир налипає на стінки труб, а до нього липне інше сміття.

У «Київводоканалі» кажуть: аби уникнути засмічень, труби чистять двічі на рік. Утім, аварійних ситуацій уникати все одно не вдається.

Як ми повідомляли, Держекоінспекція повідомила про сміттєвий колапс у Баришівці.

Фото: Фейсбук