Нагадаємо, такі дії можуть стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства України.

Фейкову спецперепустку для проїзду в громадському транспорті показав помічник депутата Київради від фракції «Голос» Максима Нефьодова та засновник ГО «Мінзмін» Андрій Кулібаба в Facebook.

На відео можна побачити, як виглядає свіжезроблена підробка спецквитка для проїзду у транспорті Києва на період обмежувальних заходів.

За словами Андрія, він вдався до такого експерименту аби довести, що інструмент спецперепусток – це фікція. Його знайомий підробив перепустку лише маючи в наявності фото справжньої.

«Людина, яка вміє користуватися фотошопом, і має півгодини вільного часу та знайому поліграфію створює таку перепустку.

«І знаєте? Пройти можна. Просто, і ніхто тебе не запитає, і ніхто навіть не перевірить, бо немає ніяких реєстрів і баз. І в принципі, перевірити, чи це справжня перепустка, можна, якщо сконтактувати з департаментом, який їх надавав.

Тобто перепустка, не несе нічого крім додаткових проблем у вигляді пустого транспорту, підвищених цін на таксі, переповнених таксувальників, додає корупційної складової, як зі сторони КМДА, так і масового виробництва цих папірців, впевненими користувачами фотошопу.

Ті хто їздить на роботу на машині/велосипедах, ті хто працював вдома працюють вдома, а ті кому критично необхідно й іншої можливості немає, або платили захмарні ціни, або шукали, як обійти систему», – пише Андрій Кулібаба.

На відео можна побачити, що спецквиток має граматичні помилки. Проте Андрій зауважив – це зроблено спеціально, в рамках експерименту.

Також користувачі в коментарях зацікавилися, як вдалося підробити золотий щит з гербу Києва. Проте автор допису відмовився повідомити назву поліграфії, оскільки зараз активно викривають шахраїв.

Користувачі зазначили, що фейкову перепустку можна розпізнати за відсутності мокрої печатки підприємства. Проте  в коментарях відповіли, що можна замовити печатку будь-якого підприємства, бо фірми-виробники навіть не вимагають підтвердження, чи має замовник якесь відношення до такої організації.

Через те, що зворотній бік спецперепустки заповнюють вручну – її прирівняли до старої перепустки Української Центральної Ради 1919 року «Для свобідного переходу у місті Київ».

До слова, Kyiv Media нагадує, що підробка спецквитків для проїзду в громадському транспорті може стати підставою для притягнення до кримінальної відповідальності згідно чинного законодавства України:

  • за підроблення посвідчення або іншого офіційного документа, або збут такого документа Кримінальний кодекс України передбачає штраф до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років (ч. 1 ст. 358 ККУ). Такі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк (ч. 3 ст. 358 ККУ).
  • за використання завідомо підробленого документа можна отримати штраф до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до двох років (ч. 4 ст. 358 ККУ).
  • продаж спеціальних перепусток під виглядом справжніх може також додатково кваліфікуватися як шахрайство згідно ст. 190 Кримінального кодексу України.

Нагадаємо, у столиці викрили 18-річну дівчину, яка нібито продавала в Facebook фейкові спецквитки для проїзду громадським транспортом.

Фото: facebook