Раніше міська влада уже зверталася до уряду з такою пропозицією.

Профільний заступник голови КМДА Володимир Прокопів направив листи прем’єр-міністру Денису Шмигалю та міністру оборони Андрію Тарану, де наполягає на терміновій передачі будинку авіаконструктора Сікорського до комунальної власності громади Києва. Про це пише сайт КМДА.

Чиновник нагадує, що будинок, де мешкав Сікорський, є об’єктом культурної спадщини та наразі перебуває в державній власності в особі Міністерства оборони України.

«Об’єкт культурної спадщини у занедбаному стані, без захисту та охоронного договору, фактично під загрозою остаточного знищення», – наголосив Прокопів.

За його словами, роботи щодо збереження об’єкта не виконують більше 20 років.

«Будинок не має руйнуватися, сипатися чи страждати від регулярних підпалів. Там має бути сучасний музей Сікорського, а не руїни. І над цим ми збираємося серйозно працювати. Як профільний заступник голови КМДА, направив офіційного листа до міністра оборони Андрія Тарана, де запропонував якнайшвидше організувати робочу зустріч представників міністерства з київською владою для вжиття невідкладних заходів щодо збереження будинку, в якому мешкав Сікорський», – заявив Прокопів.

Офіційного листа направлено і прем’єр-міністру Шмигалю.

Нагадаємо, 12 травня Київська міська рада звернулася до Кабінету Міністрів щодо безоплатної передачі будинку, в якому мешкав видатний авіаконструктор Ігор Сікорський, до комунальної власності громади.

А після того, як ОАСК вирішив, що відновлювати садибу має Міноборони та ДП «Готель Козацький», міністр оборони Андрій Таран закликав долучити до переговорів інші державні установи і зазначив, що МО не має достатньо коштів на реставрацію.

Крім того, відновити садибу на Ярославовому Валу 15-А, за свій кошт пропонують посольство США у Києві (більшу частину життя авіаконструктор провів в Америці) та бізнесмен Ярославський.

Фото: Фейсбук