У Києві від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну спостерігається зниження рівня злочинності майже на 50%, криміногенна ситуація контрольована.

Про це повідомив начальник поліції Києва Іван Вигівський у телеефірі.

“У перші дні повномасштабного вторгнення РФ громадяни покидали Київ, і, звісно, злочинці також покидали територію міста, побоюючись за своє життя. Наразі ситуація контрольована. І з початку вторгнення ми бачимо зниження злочинності майже на 50%”, – сказав він.

Вигівський уточнив, що майже на 60% знизилась кількість крадіжок, розбійних нападів на 80%, грабежів на 60%.

За його словами, у столиці на лінію 102 від 24 лютого загалом надійшло понад 130 тисяч звернень громадян різного характеру.

Водночас столична поліція відзначає зниження рівня вчинення майнових злочинів і тих, що пов’язані з незаконним заволодінням транспортними засобами. 

За словами Вигівського, з одного боку, це пов’язано з меншою кількістю населення, а з іншого боку – з тим, що частина злочинців поїхала з міста. Крім того, у період війни була посилена кримінальна відповідальність за вчинення майнових злочинів.

За його словами, у поліцейських були побоювання щодо мародерства, пов’язаного з крадіжками з квартир. “Та навіть наразі, коли велика кількість громадян повертається до Києва, ми не бачимо … сплеску цих злочинів”, – сказав Вигівський.

Він також повідомив, що наразі у Києві функціонує 49 блокпостів із 220-ти, вони переважно розташовані на в’їздах і виїздах з міста.

Фото: Фейсбук